Verslas

2016.05.02 10:09

Š. Keserauskas: kainų reguliavimas gali sukurti daugiau problemų nei aukštos kainos

BNS2016.05.02 10:09

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigia, kad kainų reguliavimas laisvoje rinkoje yra ydingas ir gali sukelti blogesnių pasekmių vartotojams nei per aukštos produktų kainos.

„Kainų reguliavimas nėra išeitis ir dažnai sukuria problemą. Iš praeities žinome, kad tai gali sukurti deficitą, jei būtų sukurtos neprotingai žemos kainos, o tai bus dar blogesnė situacija vartotojams, nei per aukštos kainos“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Š. Keserauskas.

Tokią poziciją įstaigos vadovas ketina išsakyti ir premjero Algirdo Butkevičiaus organizuojamame pasitarime dėl maisto produktų kainų pokyčių parduotuvėse.

Anot Š. Keserausko, kainų reguliavimas laisvoje rinkoje yra išimtinis dalykas.

„Kainų reguliavimo reflektas visuomenėje vis dar yra, bet jis silpnės. Dar turime patirties gyventi ne rinkos ekonomikoje ir kai pradeda veikti rinka, vis dar instinktyviai galvojame kaip sureguliuoti kainas“, – kalbėjo Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Vėliau pirmadienį premjeras Algirdas Butkevičius rengia pasitarimą dėl maisto produktų kainų pokyčių parduotuvėse.

Pasitarime dalyvaus Ūkio ministras Evaldas Gustas, Lietuvos prekybininkų asociacijos, Statistikos departamento, Konkurencijos tarybos vadovai.

Seimas kovą buvo priėmęs kainų reguliavimą įstatymo pataisas, pagal kurias pieno supirkėjai ir perdirbėjai privalėtų mokėti ne mažiau kaip 165 eurus (16,5 cento už litrą), o tarpininkai – ne mažiau kaip 130 eurų (13 centų už litrą) už toną bazinių rodiklių pieno. Vėliau pataisos buvo atšauktos.

Tuo metu Konkurencijos taryba pareiškė, kad sprendimas reguliuoti pieno supirkimo kainą prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintiems konkurencijos principams, o jo įgyvendinimas galėtų padaryti žalos vartotojams, pieno gamintojams ir kitiems sektoriaus dalyviams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.