Verslas

2021.02.25 19:10

Pangonis: „Grigeo“ šie metai bus ramesni

Paulius Viluckas, BNS2021.02.25 19:10

Medžio plaušo plokščių, kartono bei higieninio popieriaus gamybos grupė „Grigeo“ tikisi, kad šie metai bus ramesni nei 2020-ieji, kai grupės įmonė „Grigeo Klaipėda“ įsivėlė į Kuršių marių taršos skandalą.

Anot „Grigeo“ vadovo Gintauto Pangonio, didesnių investicinių planų šiems metams neleidžia kurti pandemijos nulemti judėjimo ribojimai.

„Kažkokių reikšmingų investicijų šiems metams neplanuojame, nes su investicijomis yra pakankamai sunku – kada judėjimas apribotas, tada ir atvažiuoti iš užsienio specialistams montuoti įrangą, paleidinėti ir taip toliau yra pakankamai sunku“, – BNS ketvirtadienį sakė G. Pangonis.

„Šitie metai kol kas, manome, bus ramesni, kaip ir eiliniai kiti“, – pridūrė jis.

Grupės vadovas ir stambiausias akcininkas teigia, kad beveik 7,5 proc. pajamų kritimui pernai įtakos turėjo ir skandalas Klaipėdoje, ir pandemija.

Tačiau G. Pangonis teigė manantis, kad šiemet tai jausis mažiau, o „Grigeo Klaipėda“ nuotekų valymo problemas galutinai išspręs artimiausiais mėnesiais.

„Tikimės, kad bus išspręsti tie klausimai. Yra klojami nauji vamzdžiai ir Dumpiuose sujungiama „Grigeo Klaipėdos“ nuotekos su „Klaipėdos vandenų“. Kadangi ten turime valymą, ten bus išvalyta, surinktas dumblas, o ir „Klaipėdos vanduo“ bus pajėgūs išvalyti (nuotekas – BNS) ir „Grigeo Klaipėda“ galės dirbti pilnu pajėgumu“, – sakė G. Pangonis.

Anot jo, didžiausios įtakos pandemija turėjo pakuočių ir higieninio popieriaus pardavimams, ji labiausiai buvo jaučiama pirmojo karantino pradžioje, kai buvo sustoję baldų fabrikai. Tačiau maitinimo įstaigų uždarymo ar darbo namuose įtaka jaučiama ir per antrąją bangą.

„Jeigu žiūrėsime, tai fabrikai dirba, viskas tvarkoje, bet antroje bangoje restoranai, kitos įstaigos nedirba, daug kas dirba iš namų. Ta dalis, kur uždaryta, jos vartojimas sumažėjęs“, – sakė „Grigeo“ vadovas.

Grupė ketvirtadienį pranešė pernai gavusi 129,889 mln. eurų konsoliduotų pajamų – 7,4 proc. mažiau nei 2019-aisiais. Grynasis pelnas sumenko 3 proc. iki 13,216 mln. eurų.