Verslas

2016.05.02 11:10

Paskutinė diena deklaruoti pajamas

Pirmadienis – paskutinė diena, kai galima pateikti gyventojų pajamų ir mokesčių deklaracijas. Iki penktadienio tai buvo padarę per milijoną gyventojų.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorės Stasės Aliukonytės-Šnirienės teigimu, laiku pateikti deklaracijas svarbu ir norintiesiems skirti dalį gyventojų pajamų mokesčio paramai.

Praėjusią savaitę mokesčių inspekcijos padalinius užplūdus norintiems pateikti deklaracijas gyventojams, buvo susidariusios eilės, todėl specialistai rekomendavo naudotis elektroninėmis paslaugomis.

VMI informuoja, kad šiemet gyventojai deklaracijas teikia kur kas aktyviau, nei praėjusiais metais: mokesčių mokėtojai jau pateikė apie 1,1 mln. pajamų deklaracijų, o tai yra apie 10 proc. daugiau, lyginant su praėjusiais metais. Ši tendencija stebima ir vertinant gyventojų aktyvumą deklaruojant turtą: lyginant su praėjusiais metais, per tą patį laikotarpį šiemet pateikta beveik 78 tūkst. (arba apie 5 proc. daugiau) turto deklaracijų.

Pirmadienio duomenimis, 622 tūkst. gyventojų pateiktose deklaracijose deklaruota beveik 68 mln. eurų grąžintinų GPM permokų, iš jų beveik 290 tūkst. gyventojų VMI jau grąžino apie 30 mln. eurų GPM permokų (10 mln. € daugiau, nei pernai tuo pačiu metu).

Daugiau permokų grąžinta dėl to, kad VMI sparčiau apdoroja pajamų deklaracijas, gyventojai daro mažiau klaidų, nes jose kasmet VMI pateikia daugiau informacijos, o beveik milijonui gyventojui deklaracijas VMI užpildė pilnai – tereikėjo jas patvirtinti. Mokesčių administratorius primena, kad tie gyventojai, kurie nori pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis ir susigrąžinti dalį mokesčių, nebūtinai turi pateikti deklaracijas iki gegužės 2 dienos – tą galima padaryti ir vėliau, nes mokesčius galima susigrąžinti už 5 metus.

Apie 232 tūkst. gyventojų, pateikusių pajamų deklaracijas, į biudžetą turėtų sumokėti beveik 79 mln. eurų.

Mokesčių administratorius dar laukia apie 124 tūkst. gyventojų pajamų deklaracijų, o pernai pajamų deklaracijų laiku nepateikė apie 160 tūkst. žmonių. Taigi, šiemet mokesčių mokėtojai buvo kur kas stropesni, daugiau gyventojų laiku deklaravo pajamas.

VMI ragina gyventojus, turinčius laikinų finansinių sunkumų kreiptis į mokesčių administratorių prašant atidėti (iki vienerių metų) arba išdėstyti mokestinių nepriemokų mokėjimo terminus.