Naujienų srautas

Verslas2016.05.01 16:08

Premjeras: sprendimo dėl NŽT vadovo konkurso dar nėra

BNS 2016.05.01 16:08

Sprendimo dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo dar nėra, sako premjeras Algirdas Butkevičius, anksčiau žadėjęs, jog šią savaitę turėtų paaiškėti, ar šias pareigas užims konkursą laimėjusi Daiva Mūrienė.

Klausimas dėl D.Mūrienės galimybių užimti šias pareigas kilo dėjo jos tėvų ryšių su žemės ūkio ministre „darbiete“ Virginija Baltraitiene ir jos vyru.

„Sprendimas nepriimtas, laukiame, kada ministrė priims galutinį sprendimą“, – sekmadienį per partijos suvažiavimą žurnalistams sakė A.Butkevičius, paklaustas apie NŽT vadovo konkurso laimėtoją.

Anksčiau šią savaitę premjeras Algirdas Butkevičius žadėjo, kad NŽT vadovo konkurso nugalėtojos likimas turėtų paaiškėti šią savaitę.

Ministrė V.Baltraitienė praėjusią savaitę sakė ketinanti nusišalinti nuo darbo santykių su D.Mūriene.

„Esu pasiryžusi pati nusišalinti nuo D.Mūrienės skyrimo į šias pareigas bei nuo visko, kas susiję su šiais darbo santykiais. Kreipsiuosi į premjerą, kad jis pasirašytų įsakymą“, – praėjusią savaitę BNS sakė ministrė.

D.Mūrienė NŽT vadovo konkursą laimėjo balandžio 7 dieną, surinkusi 7,25 balo. Konkurso rezultatus teismui apskundė teisininkas Liudvikas Ragauskis, surinkęs 6,12 balo ir su kitu pretendentu pasidalinęs 3-4 vietas.

Kaip ir ministrė V.Baltraitienė, D.Mūrienės tėvas, Gūdžiūnų seniūnas Regimantas Valiauskas yra Darbo partijos narys, jis teigia bendraujantis su ministrės vyru Regimantu Baltraičiu. D.Mūrienės motina Zita Valiauskienė, Kėdainių savivaldybės kontrolierė, kelerius metus buvo tiesioginė V.Baltraitienės pavaldinė, kuomet pastaroji vadovavo Kėdainių savivaldybės administracijai.

Žemės ūkio ministrė patvirtina pažįstanti D.Mūrienės tėvus, tačiau neigia ką nors žinanti apie pačią NŽT vadovo konkurso nugalėtoją.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė nepradėti tyrimo dėl NŽT vadovo konkurso, nes nematė tam pagrindo. Atsakydama į žemės ūkio ministrės prašymą pateikti jai rekomendaciją, kaip elgtis sprendžiant dėl D. Mūrienės  skyrimo, komisija teigė neįžvelgusi V.Baltraitienės interesų konflikto jai sprendžiant dėl NŽT vadovo konkurso laimėtojo.

Valstybės tarnybos departamentas teigia nenustatęs pažeidimų šiame konkurse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi