Verslas

2021.02.25 07:07

JAV sutriko svarbios federalinės mokėjimų sistemos darbas

BNS2021.02.25 07:07

JAV trečiadienį laikinai liovėsi veikti Federalinio rezervo vidinė mokėjimų sistema, naudojama lėšoms pervesti bankų, vyriausybinių įstaigų ir investuotojų.

Federalinio rezervo sistema aiškino, kad tinklo „FedWire“ darbas sutriko dėl „operacinės klaidos“.

„FedWire“ išsijungė maždaug 12 val. 40 min. JAV Rytų pakrantės (19 val. 40 min. Lietuvos) laiku, bet iki 15 val. 15 min. (22 val. 15 min.) jos darbas buvo atkurtas.

„FedWire“ yra JAV centrinį banką atitinkančios institucijos elektroninių mokėjimų sistema, skirta pervesti didelėms pinigų sumoms tarp bankų, federalinės ir valstijų valdžios įstaigų.

Federalinė rezervo sistema yra labiausiai žinoma kaip bazinių palūkanų normas nustatanti ir bankus bei finansinių paslaugų institucijas prižiūrinti įstaiga. Tačiau ji taip pat atlieka itin svarbų vaidmenį užtikrindama didžiųjų bankų tarpusavio atsiskaitymus. Naudojantis „FedWire“ infrastruktūra kiekvieną dieną pervedama trilijonai dolerių.

„Atkuriame paslaugas ir palaikome ryšį su visais Federalinio rezervo sistemos Finansinių paslaugų tarnybos klientais dėl jų operacijų būklės“, – sakė įstaigos atstovas Jimas Straderis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt