Verslas

2021.02.24 15:29

Šimonytė sako, kad atverti daugiau verslų neleidžia pasikeitusi situacija: galvojome, kad galėsime sprendimus priimti šiandien

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.02.24 15:29

Paklausta apie tolesnį verslo atvėrimą, premjerė Ingrida Šimonytė tvirtino, jog tam tikrus atlaisvinimus buvo norėta priimti jau trečiadienį vykusio posėdžio metu, tačiau vis dėlto to neleidžia esama epidemiologinė situacija.

Jei naujų COVID-19 atvejų skaičius būtų kritęs žemiau 200 atvejų per 14 dienų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, ribos, ministrės pirmininkės aiškinimu, sprendimas galbūt būtų buvęs priimtas kitoks.

„Matote, mes galvojome, kad galėsime šituos sprendimus priimti šiandien, nes praėjusią savaitę tendencijos atrodė optimistiškai“, – sakė I. Šimonytė.

„Nutarimas būtų priimtas kažkoks kitoks, tačiau taip neatsitiko. Spėlioti, ar taip atsitiks kovo pirmą savaitę, aš nesiimsiu. Labai norėčiau, kad taip atsitiktų, bet priklausys taip pat nuo to, ar tai, ką matome, ar tai neigiamos tendencijos pradžia, ar kažkoks laikinas stabtelėjimas, kuris stabilizuosis“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje kalbėjo premjerė.

Vyriausybė trečiadienį nutarė pratęsti karantiną Lietuvoje iki kovo 31 dienos. Ministrų kabinetas nusprendė pratęsti ir gyventojų judėjimo ribojimą tarp savivaldybių iki kovo 15 dienos, tačiau kartu nutarta leisti gyventojams judėti tarp žiedinių savivaldybių.

Keisti karantino režimą numatantį projektą pasiūlė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Nutarimo projekte, kuriam pritarė ministrų kabinetas, nurodoma, kad karantino režimas šalyje pratęsiamas iki kovo 31 d. 24 val.

Pabrėžiama, kad dėl koronaviruso pandemijos epidemiologinė situacija tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje yra nepalanki. Akcentuojama, kad šalyje įvedus griežtas karantinos sąlygas, sergamumas COVID-19 liga yra sumažėjęs, tačiau per savaitę registruojamas atvejų skaičius dar yra didelis.

Populiariausi