Verslas

2021.02.24 05:30

Beveik 40 metų dirbančiai mokytojai iš darbo stažo prapuolė metai – keliskart beldėsi į „Sodrą“, tačiau nieko nepešė

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2021.02.24 05:30

Beveik 40 metų pedagoginį darbą dirbanti Violeta savo darbo staže pasigedo tų metų, kai augino dukrą. Moteris pasakoja situaciją dėl to bandžiusi aiškintis jau prieš porą metų, bet nieko nepešusi – „Sodros“ specialistų atsakymai ne tik buvo neaiškūs, bet apskritai skyrėsi. Galiausiai viena specialistė paaiškino, kad „Sodra“ esą neprivalanti saugoti dokumentų. Jeigu šie metai į jos darbo stažą būtų įtraukti, Violeta greitai galėtų išeiti į pensiją.

LRT.lt jau anksčiau rašė apie atvejį, kai moteriai į darbo stažą nebuvo įtraukti metai, kai ji augino dukrą. Tuomet „Sodra“ nurodė, kad tokia situacija galėjo susiklostyti dėl to, kad moteris likus pusmečiui iki dukros gimimo buvo atleista iš darbo.

Po šios publikacijos daugybė moterų kreipėsi į LRT.lt teigdamos, kad į jų darbo stažą taip pat nebuvo įtraukti metai, kai jos augino vaikus. Dauguma moterų nurodė vaikų susilaukusios nuo 1990-ųjų iki 1995-ųjų.

LRT.lt skaitytoja Violeta (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – LRT.lt) taip pat teigia patekusi į tokią pačią situaciją – nors ji niekada neturėjo pertraukų karjeroje, būtent tie metai, kai augino dukrą, pradingo iš darbo stažo.

„Esu jau 56 metų, greitai bus ir 57-eri. Dirbu mokytoja. Nuo pat 18 metų dirbu pedagoginį darbą. Vadinasi, mano darbo stažas prasidėjo 1982 metais. Birželį pradėjau dirbti, paskui toliau mokiausi ir iki šių dienų mokytojauju. 1986 metais pasigimdžiau dukrą. Ten viskas gerai. 1993 metų gruodį pasigimdžiau antrą dukrą“, – pasakoja Violeta.

Pašnekovė teigia, kad iki pat šios dienos jos darbo stažas buvo nepertraukiamas, ir tvirtina iki pat 1993-iųjų neturėjusi net biuletenio.

Išėjusi auginti antros dukros, Violeta teigia vaiko priežiūros atostogose praleidusi net mažiau, nei būtų galėjusi, nes gavusi paskyrimą į kitą mokyklą. Tokiu būdu, paaiškina pašnekovė, net ir keičiant darbo ir netgi gyvenamąją vietą, jos darbo stažas išliko nenutrūkęs.

„Dirbau Kaune pradinių klasių mokytoja. Viskas buvo gerai. Kai gimė antra dukra, išėjau į dekretą, mes persikraustėme gyventi į Kazlų Rūdą. Išėjus į dekretą man mokėjo tuos pinigėlius, kurie ir priklausė. Tikrai viskas buvo gerai, viską gavau“, – sako Violeta.

Du kartus nuvykusi į „Sodrą“ gavo skirtingus atsakymus

Tačiau 2019 metais pasidomėjusi sukauptu stažu Violeta pastebėjo, kad būtent tie metai, kai ji augino antrą dukrą, į stažą neįtraukti.

„Tada kreipiausi į „Sodrą“, nuvažiavau ten vieną kartą, kitą kartą. Pateikiami atsakymai buvo labai neaiškūs ir taip likau neišsiaiškinusi. Esu pristačiusi ir darbo knygutę, ir dokumentus. Iš pradžių jie man sakė, kad trūksta pažymų. Važiavau į Kauną, susiradau, atvežiau, nusiunčiau – viskas buvo priduota, pristatyta visa medžiaga“, – teigia Violeta.

Anot jos, kodėl į darbo stažą metai, kai ji augino antrą dukrą, nebuvo įtraukti, taip ir liko neaišku. Viena darbuotoja esą aiškinusi, kad neužtenka dokumentų. Kita teigusi, kad dokumentai iš pirmų nepriklausomybės metų neišliko, kad dokumentų saugoti „Sodra“ neprivalo.

„Aiškinausi, kur dingo tie metai. Kai porą kartų buvau „Sodroje“, pirmą kartą moteris vienaip aiškino, paskui vėl važiavome, kitaip aiškino, esą archyvuose pradingo, keitėsi dokumentai, pereinamasis laikotarpis buvo nepriklausomybės pradžioje, esą neprivaloma saugoti dokumentų. Na, pradėjo tokias nesąmones šnekėti. Aš nieko nepešiau, kai jie šitaip. Tuo laiku man stažas dar ne taip rūpėjo“, – pripažįsta moteris.

Vis dėlto dabar būtent trūkstami metai gali lemti, ar moteris galės netrukus išeiti į pensiją, ar vis dėlto dar teks dirbti.

„Dabar mano darbo stažas pagal juos – 37 metai ir keturi mėnesiai, o pagal mano skaičiavimą turėtų būti apie 39 metus, nes dirbau nuo 1982-ųjų ir mano darbo stažas nepertraukiamas, biuletenio praktiškai irgi neturėjau, bet mano metai pradingsta. (...) Dabar tie dveji ar pusantrų metų yra labai svarbu. Jeigu turint 40 metų stažą jau galima išeiti į pensiją, aš tuo suinteresuota. „Sodra“ niekaip tiksliai nepaaiškina, kur dingo mano metai“, – sako Violeta.

Pašnekovė teigia šiemet kaip tik turinti trečiokų klasę. Kitais mokslo metais jie bus ketvirtokai ir baigs pradinę mokyklą. Tai kaip tik sutaptų su Violetos stažu – jeigu minėti metai, kai ji augino dukrą, būtų įtraukti, saviems mokiniams baigus pradinę mokyklą ji galėtų išeiti į pensiją.

„Sodra“ tikina – dokumentai kaupiami nuo pat 1994 metų

„Sodros“ komunikacijos vyriausioji specialistė Malgožata Kozič LRT.lt teigia, kad „Sodra“ duomenis apie gyventojų darbovietes, jose dirbtą laiką ir gautą atlyginimą kaupia nuo 1994 metų.

„Šie duomenys į Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registrą įrašomi draudėjo (darbdavio) pateiktos informacijos pagrindu. Iki 1994 metų darbdaviai pateikdavo „Sodrai“ tik bendrą įstaigos informaciją – darbuotojų skaičių ir už juos sumokėtų socialinio draudimo įmokų sumą. Personalizuota informacija apie apdraustuosius nebuvo teikiama“, – atkreipia dėmesį M. Kozič.

Jos aiškinimu, iki 1994 metų informacija apie darbo stažą buvo įrašoma žmonių darbo knygelėse. Be to, iki 1995-ųjų kitaip buvo skaičiuojamas ir pensijų socialinio draudimo stažas – ne pagal asmens draudžiamąsias pajamas, o nuo priėmimo į darbą iki atleidimo dienos.

Būtent pastaroji sąlyga svarbi ir iki tol vaikų susilaukusioms mamoms – kadangi darbo stažas buvo apskaičiuojamas nuo priėmimo iki atleidimo dienos, jis nustatomas remiantis įrašais darbo knygelėje, nepaisant to, ar per tą laiką moteris buvo motinystės, vaiko priežiūros atostogose. Įtakos neturi ir gautos pajamos.

Kitaip tariant, moteriai išėjus į motinystės ar vaiko priežiūros atostogas, jos statusas nepasikeisdavo – ji ir toliau dirbdavo toje pačioje darbovietėje, o tai turėtų būti užfiksuota darbo knygelėje. Būtent šiais duomenimis, nustatydama darbo stažą, remiasi ir „Sodra“.

Į tai dėmesį atkreipia ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. LRT.lt pateiktame komentare ministerija nurodo, kad, jei moteris vaiko priežiūros laiku nebuvo atleista iš darbo, jai įskaitomas visas laikas nuo priėmimo iki atleidimo.

„1994 metais buvo priimti sprendimai, įgyvendintos techninės ir organizacinės priemonės tvarkyti personalizuotą apdraustųjų apskaitą. Taigi visi duomenys apie dirbančiuosius nuo 1994 metų yra kaupiami „Sodros“ informacinėje sistemoje“, – priduria M. Kozič.

Jos teigimu, žmonės, kurie dirbo iki 1994 metų, turėtų pateikti „Sodrai“ dokumentus, įrodančius jų stažą. Tai padaryti jie gali bet kuriuo metu, nelaukdami, kol sukaks senatvės pensijos amžius. Pateikus šiuos dokumentus, informacija apie stažą bus patikslinta.

Norėdami įrodyti stažą, gyventojai privalo pateikti dokumentus ar bent informaciją

Specialistės aiškinimu, pensijų socialinio draudimą stažą iki 1993 metų gruodžio 31 dienos galima įrodyti pateikus darbo knygeles, darbo stažo pažymas, darbdavių išduotas remiantis turimais dokumentais ir patvirtintas vadovo parašu bei antspaudu, arba darbdavių saugomų dokumentų nuorašus.

Stažą taip pat galima patvirtinti pateikus archyvų išduotas pažymas ar juose saugomų dokumentų nuorašus ar išrašus, karinius bilietus, jei buvo atlikta karinė tarnyba, ir kitus dokumentus.

„Šių dokumentų originalus ar patvirtintas šių dokumentų kopijas „Sodrai“ turi pateikti pats gyventojas, – pažymi M. Kozič. – Jei žmogus informuoja, kad pats nepateiks stažą įrodančių dokumentų, nes, pavyzdžiui, pametė darbo knygelę, šių dokumentų gali pareikalauti „Sodra“. Tokiu atveju žmogus turi pateikti „Sodrai“ prašymą padėti gauti dokumentus, nurodydamas darbo laikotarpį, vietą ir kitas aplinkybes.“

Specialistė taip pat atkreipia dėmesį: jei asmuo negali dokumentais įrodyti savo darbo laikotarpio dėl to, kad visi įmonės, įstaigos, organizacijos dokumentai ar jų dalis neišsaugoti, darbo laikotarpis jo prašymu gali būti nustatomas teismo tvarka kaip juridinę reikšmę turintis faktas.

Ministerija taip pat atkreipia dėmesį, kad stažą patvirtinančius dokumentus (darbo knygeles, archyvų ir darbdavių pažymas) asmuo socialinio draudimo įstaigai turi pateikti pats arba bent jau nurodyti „Sodros“ darbuotojams buvusias darbovietes ir darbo laikotarpius, kad reikiamus dokumentus ir duomenis padėtų rasti „Sodros“ darbuotojai.

„Deja, neretai nutinka taip, kad sovietmečio ar pirmųjų nepriklausomybės metų laikotarpių dokumentai nėra išsaugoti, neperduoti archyvams, yra neišsamūs ar perduoti tik iš dalies. Tačiau ši problema gali iškilti ne tik vaikus auginusioms moterims, bet visiems vyresnio amžiaus žmonėms, stažo įgijusiems iki 1994 metų gruodžio 31 dienos. Kai nėra išlikusių stažą patvirtinančių dokumentų, juridinę reikšmę turinčius faktus gali įrodyti teismas“, – komentuoja ministerija.

M. Kozič primena, kad žmogui nesutinkant su darbo stažo duomenimis, kurie pateikiami jo asmeninėje paskyroje, jis gali raštu kreiptis į „Sodros“ teritorinį skyrių. „Sodros“ specialistai išnagrinės kiekvieną atvejį individualiai ir pateiks atsakymą.

Išmokos dydį lemia jos mokėjimo trukmė

LRT.lt primena, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką teisę gauti vaiko priežiūros išmoką turi vienas iš tėvų, įtėvių ar globėjų. „Sodra“ rekomenduoja dar iki vaiko gimimo apsispręsti, kuris iš jų eis vaiko priežiūros atostogų, kokios trukmės jos bus, kiek laiko pageidaus gauti išmoką, ir apie tai iš anksto informuoti darbdavį.

Vaiko priežiūros atostogos gali trukti, iki vaikui sueis treji metai, tačiau vaiko priežiūros išmoka gali būti mokama, kol vaikui sukaks dveji metai, t. y. pasirinkus trejų metų trukmės vaiko priežiūros atostogas paskutiniais metais išmoka nėra mokama.

Pasirinkus vaiko priežiūros išmoką gauti, iki kol vaikui sueis metai, vaiko priežiūros atostogose esančiam vienam iš tėvų mokama 77,58 proc. atlyginimo popieriuje. Tai atitinka 100 proc. atlyginimą į rankas.

Pasirinkus vaiko priežiūros išmoką gauti, iki vaikui sueis dveji metai, pirmais metais skiriama 54,31 proc. atlyginimo popieriuje siekianti išmoka, antraisiais – 31,03 proc.

Kaip atkreipia dėmesį „Sodra“, jei apsisprendžiama gauti išmoką, iki vaikui sukaks dveji metai, antraisiais metais išmoką gaunantis tėtis ar mama turi galimybę dirbti ir gauti pajamų, o „Sodros“ mokama išmoka dėl to nebus mažinama.

Gimus dviem ir daugiau kūdikių, vaiko priežiūros atostogų išeiti ir vaiko priežiūros išmokas už atskirus vaikus gauti gali abu tėvai.