Verslas

2021.02.23 17:39

Susijusios įmonės paramos galės kreiptis nuo penktadienio

Paulius Viluckas, BNS2021.02.23 17:39

Nuo karantino suvaržymų nukentėjusios susijusios įmonės – kontroliuojamos kitos bendrovės, arba pačios turinčios akcijų kitoje įmonėje – paramos iš praėjusį mėnesį startavusio 150 mln. eurų subsidijų paketo galės kreiptis nuo penktadienio.

Tai patvirtino ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis, kuris teigė, kad paramos startas susijusioms įmonėms užtruko dėl techninių darbų.

„Aš norėčiau, kad būtų buvę galima padaryti tai greičiau, bet objektyviai žiūrint, reikėjo techninio pasirengimo. Tam tikri darbai, kuriuos turime atlikti, vertinant susijusių įmonių galimybes gauti paramą, yra ne tik mūsų sugalvoti, bet ir Europos Komisijos reikalavimai įvertinti įmonių sąsajumą“, – BNS sakė V. Jurgutis.

Anot jo, pagal skaičių susijusių įmonių, galinčių gauti paramą, turėtų būti mažiau nei savarankišku, tačiau sumos gali būti didesnės.

„Galimai sumos, kurios bus gautinos, gali būti didesnės. Mes vertiname, kad parama turi padėti tiems, kurie labiausiai nukentėję – tai neturime tikslo, kad kuo greičiau būtų išdalinti pinigai, turime tikslą, kad tiems, kas jau kreipėsi, kad parama juos pasiektų kuo greičiau ir kad vertinimo procesas neužtruktų labai ilgai“, – sakė viceministras.

Pirmasis paramos verslui paketas, kuriame subsidijoms numatyta 150 mln., lengvatinėms paskoloms – 30 mln. eurų, startavo sausio 20 dieną.

Tačiau kol kas į paramą iš šio paketo gali pretenduoti tik savarankiškos įmonės. Ekonomikos ir inovacijų ministerija pirmadienį skelbė, kad verslui per pirmąjį mėnesį paskirstyta per 30 mln. eurų paramos subsidijų ir paskolų forma.

Subsidiją, siekiančią iki 25 proc. 2019 metais sumokėto GPM, gauna bendrovės, kurios prarado daugiau nei 30 proc. pajamų.

Netrukus turėtų startuoti ir antras 150 mln. eurų paramos paketas, iš jo 70 mln. eurų bus subsidijos labiausiai nukentėjusioms įmonėms. Dėl subsidijų schemos Vyriausybė sutarė praėjusią savaitę.

Populiariausi

Oro uostas
5

Verslas

2021.03.05 13:53

Vyriausybė: ir kelionių organizatoriai privalės užtikrinti, kad keliautojai turėtų neigiamą COVID-19 testą

Asociacija: sprendimai turėjo būti priimami nesėjant nežinomybės; atnaujinta 15.30
5