Naujienų srautas

Verslas2013.03.13 19:37

Didžiuosiuose Vilniaus prekybos centruose veikiantis kepyklėlių tinklas mokėjo vokeliuose

LRT.lt 2013.03.13 19:37

  Sostinėje mokesčių inspektoriai išaiškino kepyklėlių tinklą, kuriame darbo užmokestis mokėtas vokeliuose. Nustatyta, kad vokeliuose išmokėta beveik 45 tūkst. Lt.  

Sostinėje mokesčių inspektoriai išaiškino kepyklėlių tinklą, kuriame darbo užmokestis mokėtas vokeliuose. Nustatyta, kad vokeliuose išmokėta beveik 45 tūkst. Lt.

Inspektoriai informaciją apie mokamus vokelius gavo pasitikėjimo telefonu 1882. Konditerijos gaminių kepyklėlių tinklas, kuriame dalis darbo užmokesčio buvo mokama vokeliuose, veikia didžiuosiuose Vilniaus prekybos centruose.

Patikrinimo metu nustatyta, kad darbdavys šešiems kepyklėlių darbuotojams sumokėjo beveik 45 tūkst. Lt, neįtrauktų į bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentus. Kepėjai ir pardavėja patvirtino, kad dalį darbo užmokesčio gaudavo vokelyje ir niekur nepasirašydavo, nurodo Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija.

Pagal apskaitos dokumentus kepėjams buvo mokamas minimalus darbo užmokestis, jį darbdavys 2 kartus per mėnesį pervesdavo į asmeninę darbuotojo banko kortelę ir kas mėnesį papildomai už darbą nelegaliai mokėdavo po 400-500 Lt grynaisiais. Pardavėja, kuri dirbo kepyklėlėje puse etato, kas mėnesį gaudavo pusę minimalios algos ir jai į asmeninę banko kortelę darbdavys nelegaliai pervesdavo dar po 90 Lt.

Už nustatytus darbo užmokesčio apskaitos pažeidimus įmonės vadovui surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas ir gresia iki 20 tūkst. Lt bauda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi