Verslas

2021.02.22 23:33

„Air New Zealand“ išbandys skaitmeninę „COVID-19 skiepų“ schemą

BNS2021.02.22 23:33

Naujosios Zelandijos oro linijų bendrovė „Air New Zealand“ planuoja išbandyti skaitmeninių kelionių leidimu sistemą siekdama užtikrinti, kad oro linijų ir pasienio apsaugos institucijos galėtų turėti prieigą prie keleivių sveikatos informacijos, įskaitant jų skiepijimo nuo COVID-19 statusą, pirmadienį pranešė vežėja.

Ši schema, kurią pramonės stebėtojai vadina „vakcinacijos pasu“, skirta supaprastinti keliones vėl atsiveriant sienomis ir sutiekiant keleiviams galimybę surinkti savo sveikatos informaciją.

„Tai iš esmės panašu į skaitmeninio sveikatos pažymėjimo, kurį galima lengvai ir saugiai pateikti oro linijų bendrovėms, turėjimą“, – pažymėjo „Air New Zealand“ vyriausioji skaitmeninės tarnybos vadovė Jennifer Sepull.

Schema remiasi Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) sukurta programėle, o kitos oro linijos, įskaitant „Etihad“ ir „Emirates“, jau pradeda atitinkamus bandymus savo šalyse.

IATA vyresnysis viceprezidentas Nickas Careenas teigė, kad tai yra svarbus etapas atnaujinant tarptautines keliones, prasidedant visuotiniam vakcinavimui.

„Vyriausybės galės būti tikros, kad keleiviai, kuriems bus leidžiama keliauti, visiškai atitiks COVID-19 kelionės reikalavimus“, – pažymėjo jis.

Pasak N. Careeno, programa užtikrins privatumą, suteikdama vartotojams galimybę kontroliuoti jų pateiktus sveikatos duomenis.

„Air New Zealand“ bandymas bus pradėtas balandžio mėnesį.

Populiariausi

Oro uostas
5

Verslas

2021.03.05 13:53

Vyriausybė: ir kelionių organizatoriai privalės užtikrinti, kad keliautojai turėtų neigiamą COVID-19 testą

Asociacija: sprendimai turėjo būti priimami nesėjant nežinomybės; atnaujinta 15.30
5