Verslas

2016.04.28 23:55

Premjeras po susitikimo su ES komisare išreiškė viltį dėl ekonomikos augimo

LRT.lt 2016.04.28 23:55

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, ketvirtadienį susitikęs su vizito į Lietuvą atvykusia už prekybą atsakinga Europos Komisijos nare Cecilia Malmstrom, aptarė Lietuvos užsienio prekybą ir naują Europos Sąjungos prekybos ir investicijų strategiją „Prekyba visiems“, Europos Sąjungos (ES) ir JAV derybas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutarties, kitus su tarptautine prekyba susijusius klausimus.

„Tai puiki galimybė aptarti užsienio prekybos ir investicijų klausimus Europos Sąjungos lygiu. Mes matome prekybos politiką kaip gyvybiškai svarbų ryšį tarp konkurencingumo, ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo. Ji taip pat turi svarbų vaidmenį skatinant saugumą, Europos vertybes ir žmogaus teises už ES ribų. Svarbu užtikrinti, kad naujoji ES prekybos strategija pasitarnautų ir toliau atveriant naujas rinkas, taip pat padėtų kovoti su nesąžininga konkurencija“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

2015 m. spalio 14 d., kaip rašoma pranešime spaudai, Europos Komisija pristatė komunikatą „Prekyba visiems: link atsakingesnės prekybos ir investicijų politikos“. Komunikate dėl prekybos ir investicijų politikos prioritetas skiriamas ambicingai ir reaguojančiai į globalizacijos iššūkius ES prekybos ir investicijų politikai, kuri bus grindžiama efektyvumo, skaidrumo ir vertybių principais. Naująja strategija siekiama geresnės ES integracijos į globalias pridėtinės vertės grandines, skatinant prekybą paslaugomis, palengvinant skaitmeninę prekybą ir sudarant sąlygas naujų darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui, užtikrinant vartotojų, darbuotojų, mažų ir vidutinių įmonių interesų gynimą.

Susitikimo metu vyriausybės vadovas pritarė Europos komisarės nuomonei, kad tokios sutartys kaip TTIP būtų naudingos ir Lietuvos ekonomikai – jau šiandien eksportas už ES ribų prisidėjo prie daugiau kaip 200 tūkst. darbo vietų Lietuvoje sukūrimo, o dėl intensyvesnės prekybos su JAV dar padaugėtų darbo galimybių. Daugiau uždirbtų šalies maisto, drabužių, farmacijos pramonė. Tikimasi, kad dėl TTIP pavyks susitarti dar šiemet.