Verslas

2021.02.22 17:47

„Revolut“ informuoja klientus apie pokyčius – keisis pinigų išsigryninimo, tarptautinių pervedimų sąlygos

LRT.lt2021.02.22 17:47

Bankas „Revolut“ savo klientus informuoja apie funkcijų atnaujinimą. Kaip teigiama klientams išplatintuose laiškuose, pakeitimai įsigalios nuo 2021 m. balandžio 23 d. ir palies pinigų išsigryninimo, tarptautinių pinigų pervedimo ir kortelių pristatymo sritis.

Pinigų išsigryninimas

Kaip informuojame laiške, standartiniu planu besinaudojantiems klientams nuo šiol bus taikomas pinigų išgryninimo operacijų limitas – per mėnesį išsigryninti pinigus bus galima penkis kartus. Viršijus šį limitą, už papildomas operacijas teks susimokėti – joms nustatytas minimalus mokestis.

„Standartinio plano klientams šiuo metu galioja 200 eurų limitas pinigų išsigryninimui. Jį viršijus mokamas 2 proc. mokestis. Po pakeitimo pradėsime taikyti ir bendro pinigų išsigryninimo operacijų skaičiaus limitą bei nustatysime minimalią mokesčio sumą, viršijus nemokamų operacijų limitą.

Nuo šiol mėnesinis 200 eurų nemokamo išsigryninimo limitas liks nepakitęs, o kai jį viršysi, bus taikomas mokestis kaip ir anksčiau. Taip pat pradėsime taikyti pinigų išsigryninimo operacijų limitą“, – rašoma banko laiške.

Kaip informuoja „Revolut“, abu limitai – tiek pinigų išgryninimui, tiek operacijų skaičiui – bus taikomi atskirai. Tai reiškia, kad už operacijas papildomai teks mokėti viršijus vieną iš šių limitų.

„Abu šie limitai galioja atskirai. Pradėsite mokėti už operacijas, kai tik viršysi vieną iš jų, nepaisant to, kad kitas nebus viršytas.

Mokestis, kaip ir iki šiol, bus 2 proc., bet nustatėme minimalią 1 euro mokesčio sumą. Tai reiškia, kad už išsigryninimą mokėsite arba 1 eurą, arba 2 proc. nuo sumos“, – praneša atstovai.

Kaip informuoja bankas, nemokamo pinigų išsigryninimo limitai „Plus“, „Premium“ ir „Metal“ klientams išliks nepakitę, be to, šiems planams nebus ribojamas nemokamų išsigryninimo operacijų skaičiaus.

„Viršijus šiuos limitus, taikomi pinigų išsigryninimo mokesčiai išliks nepakitę (2 proc.), bet taip pradedame taikyti minimalų 1 euro mokesčio dydį už išsigryninimo operaciją“, – informuojama laiške.

Tarptautiniai pinigų pervedimai

Pasikeitę mokesčiai bus taikomi ir klientų pervedimams už SEPA ribų (kurią sudaro ES / EEE šalys ir JK, Šveicarija) arba jeigu pervedimai bus atliekami į užsienio šalį ne eurais.

„Sujungsime tarptautinius ir SWIFT pervedimus į vieną paprastą kategoriją, kurią vadinsime „tarptautiniais mokėjimais“. Mokestis už tarptautinius mokėjimus bus nuo 0,3 euro iki 5 eurų, atsižvelgiant į pervedamą sumą ir gavėjo šalį. „Premium“ ir „Metal“ klientai toliau naudosis nemokamų pervedimų limitu“, – įspėjama pranešime.

„Revolut“ praneša, kad standartinis ir „Plus“ planų turėtoms nebus jokių nemokamų pervedimų, tad šie planai geriausiai tinka klientams, kurie tik retkarčiais atlieka tarptautinius pervedimus.

„Premium“: vienas nemokamas tarptautinis pervedimas per mėnesį. Geriausiai tinka klientams, kurie atlieka tarptautinius pervedimus kiekvieną mėnesį. „Metal“: trys nemokami tarptautiniai pervedimai. Geriausiai pritaikyta tiems, kas dažnai siunčia tarptautinius pervedimus“, – dėsto atstovai.

„Revolut“ kortelių pristatymo mokestis

Kaip rašoma laiške, iki šiol sąlygose buvo nurodyta, kad standartinio plano klientai už standartinį „Revolut“ kortelės pristatymą turi mokėti 4,99 GBP arba atitinkamą sumą kita valiuta ir 19,99 EUR arba atitinkamą sumą kita valiuta už skubų pristatymą.

„Pristatymo mokestis galėtų būti didesnis priklausomai nuo vietos, į kurią pageidauji atsiųsti kortelę. Nuo balandžio 23 d., nurodysime, koks mokestis taikomas už standartinį arba skubų pristatymą prieš užsisakant „Revolut“ kortelę programėle. Kaip visada, pristatymo mokestis gali skirtis priklausomai nuo to, kur pageidauji atsiųsti kortelę“, – įspėja banko atstovai.

Populiariausi