Verslas

2016.04.28 13:50

Prezidentė: visiems mums reikia susimesti, kad kieme būtų viena ar dvi karvytės

ELTA2016.04.28 13:50

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad smulkūs pieno ūkiai nėra konkurencingi, todėl Lietuvai būtina apsispręsti, kiek dar laiko šalis yra pasirengusi tokius ūkininkus remti finansiškai.

Prezidentė pabrėžė, kad nė vienoje kaimyninėje šalyje nėra tiek daug smulkių ūkių, kiek jų yra Lietuvoje. 

„Jie niekada nebus konkurentabilūs ir visada reikės mokėti – visiems mums susimesti, kad kieme būtų viena ar dvi karvytės“, – ketvirtadienį prezidentūroje žurnalistams teikė šalies vadovė.

D. Grybauskaitės teigimu, pienininkų problemas būtina spręsti ilgalaikėmis priemonėmis ir iki šiol nė viena vyriausybė to dar nėra dariusi.

„Būtina spręsti (problemas, – ELTA.) ne mėginant užkaišioti skylę dviem trims mėnesiams, o pirmiausia apsispręsti, kiek ilgai Lietuva gali sau leisti turėti tiek smulkių ūkių“, – sakė prezidentė.

Trečiadienį vyriausybė su pieno perdirbėjais sutarė, kad pastarieji tris vasaros mėnesius nemažins iš ūkininkų superkamo pieno kainos. Nuo gegužės 5 d. pieno gamintojams taip pat bus pradėta mokėti 18 mln. eurų parama, iš valstybės biudžeto ūkininkai taip pat bus paremti daugiau kaip 17 mln. eurų. ES Lietuvos pienininkams skirs 30 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt