Verslas

2016.04.27 19:50

ES atmeta Graikijos raginimus surengti neeilinį viršūnių susitikimą

ELTA2016.04.27 19:50

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas atmetė Graikijos raginimą surengti Europos Sąjungos (ES) neeilinį viršūnių susitikimą, siekiant surasti išeitį iš aklavietės, susidariusios dėl šalies finansinės paramos, praneša BBC.

Pasak D. Tusko, euro grupės finansų ministrai artimiausiomis dienomis dar turi atnaujinti savo pačių derybas. 

Graikija pernai liepą sutiko su 86 mlrd. eurų vertės ES finansinės pagalbos paketo griežtomis sąlygomis, taip išvengdama pasitraukimo iš euro zonos. Tačiau šalis nepajėgi padengti eilinės paskolos įmokos po nesutarimų su savo kreditoriais dėl reikalaujamų papildomų reformų.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir kiti Europos partneriai reikalauja, kad Graikija vykdytų tolesnes griežto taupymo priemones. Tačiau šalies premjeras Alexis Tsipras pareiškė, kad vyriausybė nesutinka skelbti jokių „papildomų priemonių“ ir prisiima vykdyti tik tuos įsipareigojimus, kurie buvo pasirašyti praėjusių metų vasarą.

Antradienio vakarą euro grupės vadovo Jeroeno Dijsselbloemo atstovas sakė, kad ketvirtadienį neįvyks specialusis euro zonos finansų ministrų susitikimas dėl Graikijos, nes esą reikia daugiau laiko.