Naujienų srautas

Verslas2016.04.27 15:29

Nors pajamos iš turizmo Egipte nukrito, šalis tikisi susigrąžinti turistus

15min.lt 2016.04.27 15:29

Didžiuliais turistų srautais ilgus metus džiaugęsis Egiptas nuo praėjusių metų antros pusės skaičiuoja nuostolius – po teroristinių aktų, kurių metu sprogo turistus skraidinęs lėktuvas bei išpuolio viešbutyje, keliautojai aplenkia šį populiarų kurortą.

Pajamos iš turizmo sektoriaus Egipte pirmąjį 2016 m. ketvirtį siekė tik 500 milijonų JAV dolerių. Pernai tuo pačiu metu jos siekė 1,5 milijardą eurų, t.y. 66 proc. mažiau, pranešė naujienų agentūra „Reuters“, kurią cituoja Ratanews.ru.

Egipto turizmo ministerijos duomenimis, per pirmuosius tris šių metų mėnesius Egiptą aplankė 1,2 milijono turistų, o tai yra 45 proc. mažiau nei pernai. Tuo pačiu laikotarpiu 2015 metais šalis priėmė 2,2 milijonus žmonių.

Tokias tendencijas lėmė turistų baimė dėl teroristinių aktų grėsmės. Dauguma Europos valstybių, tarp jų ir Lietuva, iki šiol nerekomenduoja vykti oru į Sinajaus pusiasalį, kuriame yra ir populiarus Egipto kurortas Šarm aš Šeichas. Į jį iš Lietuvos buvo organizuojami tiesioginiai skrydžiai. Šiuo metu jie nevykdomi. Poilsiautojams siūloma skristi tik į Hurgadą.

Egipto planuose – turistų susigrąžinimas. Iki 2017 m. pabaigos šalis tikisi pritraukti 12 milijonų turistų – visų pirma dėl užsienio rinkai skirtų nacionalinio vežėjo „EgyptAir“ organizuojamų skrydžių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi