Naujienų srautas

Verslas2016.04.27 13:36

Graikijos premjeras siekia sušaukti susitikimą dėl derybų su kreditoriais

BNS 2016.04.27 13:36

Graikijos premjeras Alexis Tsipras trečiadienį paprašys Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską sušaukti Europos Sąjungos viršūnių susitikimą, siekiant palengvinti skolų slegiamos šalies derybas su tarptautiniais kreditoriais, pranešė šaltinis Atėnų vyriausybėje.

A. Tsipras šį sprendimą priėmė po to, kai buvo atidėtas planuotas euro zonos šalių finansų ministrų susitikimas, Eurogrupės vadovui Jeroenui Dijsselbloemui pareiškus, kad „reikia daugiau laiko“ priimti sprendimą dėl tolesnių žingsnių, susijusių su Graikijos finansinio gelbėjimo programa.

„Papildomas Eurogrupės susitikimas šį ketvirtadienį neįvyks, reikia daugiau laiko“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė J. Dijsselbloemo atstovas spaudai Michelis Reijnsas.

„Susitikimas dėl pirmojo įvertinimo, specialiųjų priemonių ir skolos įvyks vėliau“, – nurodė jis antradienį vėlai vakare.

Nyderlandų finansų ministras J. Dijsselbloemas anksčiau antradienį sakė, kad susitikimas gali įvykti ketvirtadienį, kad būtų „išspręsta kiek įmanoma daugiau klausimų“ dėl pagalbos programos lėšų skyrimo ir potencialaus Graikijos skolų naštos sumažinimo.

Tačiau interviu olandų transliuotojui RTL-Z jis sakė, kad susitikimas įvyks tik tokiu atveju, jei bus tikimybė, kad jis bus sėkmingas.

Skolų naštos slegiama Graikija turi imtis svarbių ekonominių reformų, kad gautų daugiau lėšų pagal 86 mlrd. eurų vertės finansinės pagalbos planą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi