Verslas

2016.04.26 19:31

Kinijos verslininkai naujų galimybių ieško Vilniaus universitete

LRT.lt 2016.04.26 19:31

Ieškodama naujų verslo galimybių Lietuvoje lankosi Kinijos Šendženo miesto delegacija. Antradienį Šendženo verslininkai viešėjo Vilniaus universitete (VU). Kartu su rektoriumi prof. Artūru Žukausku jie aptarė galimą bendradarbiavimą mokslo ir technologijų srityse.

Šendženo–Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo skatinimo asociacijos generalinis sekretorius Williamas Lu pakvietė VU rektorių į rudenį vyksiantį Kinijos ir Rytų bei Centrinės Europos šalių ekonomikos ir kultūros forumą. Į renginį taip pat pakviesti ūkio ministras Evaldas Gustas ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius. W. Lu perdavė Šendženo universiteto vadovo siūlymą prof. A. Žukauskui aplankyti Kiniją ir prisidėti prie šio universiteto inicijuojamo rektorių klubo veiklos.

VU rektorius svečiams papasakojo, kad universitetas turi bendradarbiavimo su Kinijos verslu patirties. „Telekomunikacijų mokslo centre veikia „Huawei“ akademija. Studentai mokosi ir dirba su šios kompanijos dovanota įranga“, – kalbėjo prof. A. Žukauskas.

Įgyvendindama Naujojo šilko kelio programą, Kinijos vyriausybė inicijavo „One Belt. One Road“ strategiją. Ja siekiama paskatinti Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos valstybių bendradarbiavimą ekonominiais, socialiniais ir kultūriniais klausimais. Įvairios Kinijos provincijos ir atskiri miestai ragina verslą kurti bendrus projektus, vykdyti abipusę prekybą ir investuoti į šias valstybes. Būtent todėl pernai buvo įkurta Šendženo–Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo skatinimo asociacija.

Susitikime dalyvavo Šendženo „Higgs International Resources“ vykdomasis direktorius Lu Xiaoxiongas, „Huade Anti-counterfeiting Technology Development“ prezidentas Du Zhenlinas, Kinijos tarptautinės prekybos rūmų Šendženo padalinio atstovas Luo Wenshengas.