Verslas

2016.04.26 19:21

A. Lukašenka: Baltarusijoje bus elektros energijos perteklius

ELTA 2016.04.26 19:21

Pradėjus veikti Astravo rajone statomai atominei elektrinei, Baltarusijoje susidarys elektros energijos perteklius, kurį reikia panaudoti. Tai antradienį pareiškė šalies prezidentas Aliaksandras Lukašenka, lankydamasis nuo Černobylio katastrofos nukentėjusiuose Baltarusijos regionuose.

„Kažin ar kaimynai pirks šią elektros energiją. Rusijoje taip pat jos perteklius, Ukrainoje elektros energijos pakanka. Europoje sava elektros energija. Tai prekė, vyksta konkurencija. Ją bus sunku parduoti. Todėl reikia ruoštis vietoj dujų ir naftos naudoti elektrą“, – cituoja valstybės vadovą naujienų agentūra BELTA.

Anot jo, svarbiausia – ne piginti Baltarusijoje gaminamą elektros energiją, o išsaugoti dabartinį kainų lygį. „Dujos ir nafta brangs, o elektros energija bus kur kas pigesnė“, – teigė A. Lukašenka.

Pasak prezidento, jau dabar statant naujus gamybinius objektus ir gyvenamuosius namus reikia numatyti platesnį elektros energijos naudojimą.

„O kai pamatysite, kad elektra patogiau negu dujos, jūs patys nusipirksite elektrinę viryklę“, – pareiškė Baltarusijos lyderis.