Verslas

2016.04.26 09:00

Technologijos grasina išretinti bankų darbuotojus

BNS 2016.04.26 09:00

Ateinantį dešimtmetį dėl technologijų plėtros darbuotojų bankų sektoriuje, kaip prognozuojama, gali sumažėti maždaug trečdaliu. Lietuvoje matomos tik šio reiškinio užuomazgos, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

„Bankininkystę be skyrių skandinaviški bankai iš esmės jau įgyvendina. Kaip matome, skyrių pas mus gerokai sumažėję, paslaugos yra mobilios, jas galima gauti bet kuriuo metu iš bet kurios vietos. Tai patogu klientams – žmonės gerai priima elektronines paslaugas, tik vyresni dar labiau linkę naudotis bankų skyrių paslaugomis.

O bankams tokios paslaugos pigesnės. Sąnaudų taupymas, norint išlikti konkurencingiems, juos skatina keltis į elektroninę erdvę“, – aiškino Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

„Sodros“ duomenimis, 2016 metais, palyginti su 2008 metais, apdraustų darbuotojų skaičius SEB banke sumažėjo 21,9 proc., DNB banke – 11,3 procento. Tuo metu banke“ Swedbank“ darbuotojų palyginamuoju laikotarpiu padaugėjo 7,8 proc., o „Danske Bank“ – daugiau nei triskart.