Verslas

2016.04.25 20:55

Prasideda laivybos sezonas vidaus keliais

Prasideda laivybos sezonas vidaus vandens keliais. Šiemet laivybai parengta daugiau kelių ne pernai. Daugiausiai – pamaryje, ties Vilniumi ir Kaunu.

Naujam laivybos sezonui parengta beveik 40 kilometrų daugiau vandens kelių nei pernai. Iš viso – kone 425 kilometrai. Intensyvesnis nei įprasta laivybos sezonas žadamas pamaryje. Čia laivavedžių laukia nauji vandens keliai Minijos ir Drevernos upėse bei Karaliaus Vilhelmo kanale.

„Kartu su Klaipėdos rajono savivaldybe ruošiame truputį naujovių, planuojame, kad į Kuršių Neriją iš Nemuno žiočių bus galima papulti vandens transportu, atsidaro naujas maršrutas į Nidą, nuo Klaipėdos, kaip pernai, bus galima plaukti su laivu „Smiltynė“, o šiais metais iš Drevernos uostelio bus galima plaukti į Juodkrantę, į Kuršių neriją“, – sako Vidaus vandens kelių direkcijos gen. direktorius Antanas Ivanauskas.

3 kilometrais pailgintas plaukimo ruožas Neryje Vilniaus mieste.

6 kilometrais ilgesnis laivybos kelias atsiveria ir Kauno regiono laivų savininkams. Kaune Nemunu bus galima nuplaukti iki Žalgirio arenos, Neries upe – iki Kauno pilies, Nevėžio upe – iki Raudondvario. Populiariausi vandens keliai, kaip ir pernai, paženklinti šviečiančiais ženklais.

„Dabar mes pažymime, kad tai yra eksploatuojamų kelių ilgio pailgėjimas, o tai reiškia, kad laivavedžiai turėtų jaustis saugiau, kad sąlygos bus geresnės, paženklinti šie keliai, taip jie nebus suklaidinti ir turės vadovautis ženklais“, – priduria Vidaus vandens kelių direkcijos Vandens kelių tarnybos viršininkas Aurelijus Rimas.

Pirmosios kelionės vandeniu planuojamos jau šį savaitgalį. Tik Vilniuje laivybos sezonas prasidės vėliau – gegužės viduryje.