Verslas

2021.02.17 13:47

Seimo teisininkai siūlo atsiklausti Vyriausybės nuomonės dėl išmokų didinimo dirbantiems savarankiškai

Jadvyga Bieliavska, ELTA2021.02.17 13:47

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas siūlo paprašyti Vyriausybės išvados dėl Užimtumo įstatymo pataisų, kuriomis siūloma savarankiškai dirbantiems asmenims karantino metu skiriamą išmoką didinti iki 1,5 minimalių vartojimo poreikių dydžio (MVPD). Jeigu Seimas pritartų, ji didėtų nuo 260 eurų per mėnesį iki 390 eurų.

„Atsižvelgiant į tai, kad įstatymo įgyvendinimas pareikalaus papildomų valstybės biudžeto lėšų, dėl siūlomo teisinio reguliavimo reikėtų gauti Vyriausybės, kaip valstybės biudžeto planuotojos, išvadą“, – sako Seimo teisininkai.

Jų nuomone, kartu su įstatymo pataisomis turėtų būti pateiktos ir biudžeto įstatymo pataisos.

„Atsižvelgiant į tai, kad siūlomas teisinis reguliavimas įsigaliotų 2021 m. balandžio 1 d., kartu turėtų būti teikiamas šių metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo pakeitimo projektas“, – sakoma Teisės departamento išvadoje.

Užimtumo įstatymo pataisas dėl išmokų didinimo įregistravo Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariai Gintautas Paluckas ir Tomas Bičiūnas.

Šiuo metu išmoka savarankiškai dirbančiam asmeniui mokama kas mėnesį už praėjusį kalendorinį mėnesį ir yra lygi vienam einamųjų metų minimalių vartojimo poreikių dydžiui, apskaičiuotam Socialinės paramos išmokų atskaitos rodiklių ir bazinio bausmių ir nuobaudų dydžio nustatymo įstatymo nustatyta tvarka.