Verslas

2016.04.25 12:02

Prisidengę VMI vardu sukčiai siuntinėja žinutes „Facebooke“

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.04.25 12:02

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) informuoja, kad socialiniame tinkle „Facebook“ asmenys, prisidengdami VMI vardu ir pasinaudodami gyventojų pajamų deklaravimo įkarščiu, socialinio tinklo vartotojams siunčia žinutes su raginimu atsisiųsti žinutėje pridėtą nuorodą ir surašyti trūkstamus duomenis.

„Socialiniame tinkle veikia Mokesčių inspekcijos paskyra, tačiau dėl asmens duomenų apsaugos jokių asmeninių duomenų toje paskyroje nei tikriname, nei prašome pateikti. Gyventojus raginame būti budrius ir saugoti savo duomenis bei virtualioje erdvėje jų bet kam nedalinti“, – sako Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, primindama, kad asmeninius duomenis, kuriuos tvarko VMI gyventojai gali pasitikrinti prisijungę prie „Mano VMI“, adresu www.vmi.lt/manovmi.

VMI primena, kad socialiniame tinkle veikiančią VMI paskyrą galima pasiekti adresu: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija Joje teikiama bendrojo pobūdžio informacija, rašoma pranešime spaudai.

Mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė taip pat sako, kad iki gegužės 2 d. dar laukiama iki 200 tūkstančių deklaracijų.

Deklaracijas turi pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius. Jas pildyti turi politikai ir valstybės tarnautojai, taip pat gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.