Naujienų srautas

Verslas2016.04.22 15:52

L. Linkevičius: Lietuva sėkmingai startavo stojimo į EBPO maratone

LRT.lt 2016.04.22 15:52

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Prekybos komitetas ketvirtadienį patvirtino teigiamą oficialią nuomonę dėl Lietuvos atitikimo organizacijos standartams prekybos srityje, tuo užbaigdamas vieną iš privalomų mūsų šalies stojimo į EBPO etapų, skelbia Užsienio reikalų ministerija (URM).

Komiteto suformuota nuomonė remiasi 2015 m. atlikta išsamia Lietuvos rinkos atvirumo peržiūra ir Užsienio reikalų ministerijos pateiktais atsakymais į papildomus klausimynus. Prekybos komitetas tapo pirmuoju iš 21, kuris užbaigė peržiūrą ir pripažino, kad Lietuva pajėgi ir pasirengusi prisiimti EBPO narystės įsipareigojimus prekybos politikos srityje.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia vertinantis greitą Lietuvos startą, tačiau pabrėžia, kad priekyje dar laukia nemažai darbo.

„Neretai sakoma, kad gera pradžia – tai pusė darbo, ir labai malonu, kad sugebėta taip efektyviai pristatyti mūsų pozicijas laisvosios prekybos užtikrinimo klausimais. Tai rimtas žingsnis į priekį mūsų kelyje į EBPO“, – tvirtina ministras. „Kita vertus, turėtume neatsipalaiduoti ir bendromis institucijų pastangomis siekti taip pat sėkmingai, be atidėliojimų uždaryti kitus stojimo skyrius.“

Ministro pastebėjimu, nepaisant teigiamo EBPO Prekybos komiteto sprendimo, turime atkreipti dėmesį ir į kai kurias jo pastabas, pavyzdžiui, sukurti efektyvią intelektinės nuosavybės teisių užtikrinimo sistemą, stiprinant politinę koordinaciją ir aiškiai apibrėžiant institucijų atsakomybę.

2015 m. EBPO Ministrų tarybos kvietimas Lietuvai pradėti stojimo į organizaciją procesą vainikavo beveik du dešimtmečius trukusias Lietuvos pastangas tapti EBPO nare. Intensyvų techninį stojimo procesą tikimasi užbaigti maždaug per dvejus metus.

EBPO – unikali tarptautinė organizacija, vienijanti politinį atstovavimą su pasaulinio lygio ekspertų patirtimi siekiant rasti sprendimus globaliems ekonominiams ir socialiniams iššūkiams. Šios organizacijos narėmis yra kol kas tik 34 tas pačias vertybes pripažįstančios, aukštą išsivystymo lygį pasiekusios ar sparčiai augančios valstybės. Šimtai EBPO komitetų ir darbo grupių suteikia galimybę šalių narių pareigūnams atvirai keistis idėjomis, vertinti partnerių atliekamas reformas ir namie pritaikyti pasiteisinusias praktikas. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama, kaip šalies ekonominio stabilumo garantas, į ją atsižvelgiama teikiant vyriausybėms paskolas, planuojant ilgalaikes investicijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi