Verslas

2021.02.12 16:46

„Linava“ patvirtino naująjį vežėjų etikos kodeksą: įpareigos elgtis atsakingai

LRT.lt2021.02.12 16:46

Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidiume patvirtintas Etikos kodeksas, kurio laikytis privalės ne tik asociacijai priklausančios transporto įmonės ir jų darbuotojai, bet ir pretendentai tapti šios organizacijos nariais, rašoma „Linavos“ pranešime žiniasklaidai.

Asociacijos „Linava“ prezidento Romo Austinsko teigimu, tai pirmasis tokio pobūdžio dokumentas per visą asociacijos veiklos laikotarpį, turintis didžiulę reikšmę tolimesnėms veiklos kryptims.

„Numatyta, kad kuriant darbo santykius, darbdaviai privalo vadovautis ilgalaikio bendradarbiavimo, skaidrumo, sąžiningumo, pagarbos, taktiškumo, pasitikėjimo principais bei atsakingai vykdyti įsipareigojimus darbuotojams“, – sako R. Austinskas.

Anot generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo, šiems pokyčiams turėjo įtakos ne tik noras atsinaujinti, bet ir viešoje erdvėje vis pasirodančios istorijas apie mūsų šalies transporto sektoriaus įmonių ir darbuotojų nesėkmes užsienio rinkose, tarpusavio nesusikalbėjimą, ypač darbo santykių, apmokėjimo klausimais.

„Pavyzdžiui, yra įmonių, nepriklausančių mūsų asociacijai, kurios neturi transporto priemonių ir reikalingų veiklai vykdyti licencijų, o įdarbina vairuotojus iš trečiųjų šalių ir išnuomoja juos Europos šalių vežėjams. Taip neturėtų būti“, – sako Z. Buivydas.

Dėl to, jo teigimu, artimiausiu metu asociacijoje numatyta įkurti pasitikėjimo liniją, į kurią anonimiškai galėtų kreiptis neteisybę patiriantys įmonių darbuotojai.

„Jei paaiškėtų, kad taip elgiasi mūsų asociacijos nariai, pagal etikos kodeksą, galima taikyti įspėjimą, sustabdyti narystę ar net pašalinti iš asociacijos. Tai reiškia, kad būsime kur kas aktyvesni ir atidesni įmonėms, kurioms nėra mūsų narėms, bet ir jų darbuotojams“, – sako Z. Buivydas.

Transporto sektoriuje Lietuvoje dirba apie 70 tūkst. vairuotojų iš įvairių įmonių.