Verslas

2021.02.10 17:48

Specialistė nemano, kad, leidus veikti grožio salonams, jų paslaugų kainos kils

Vytautas Budzinauskas, BNS2021.02.10 17:48

Vyriausybei trečiadienį leidus po dviejų mėnesių pertraukos vėl atidaryti kirpyklas bei grožio salonus, Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė teigia, kad paslaugų kainos kilti neturėtų.

Jolantos Mačiulienės teigimu, šiam sektoriui dabar svarbiausia pradėti dirbti ir susigrąžinti klientus, kurių dalį galbūt nuviliojo nelegaliai dirbę paslaugų teikėjai.

„Tikrai žinome, kad bet kokiu atveju pirmiausia reikia susigrąžinti klientus į savo salonus, į kirpyklas, kurie išėjo, jau susitvarkė ir kurie galbūt jau ir nusėdo tuose nelegaliuose taškuose, kaip aš vadinu. O kainų kilimas tai turbūt dar labiau atbaidytų ir taip nustekentus tuos mūsų klientus“, – BNS sakė asociacjos vadovė.

„Būkime biedni, bet teisingi: kompensuoti kitų sąskaita savo prarastas lėšas būtų labai nesąžininga – šiuo metu ypatingai. Nes kiek žinau, yra tokios institucijos, kurios seka kainų kilimą ir tokiais atvejais tu gauni labai stiprų pranešimą, informavimą ir perspėjimą“, – pridūrė J. Mačiulienė.

Ji teigiamai vertino Vyriausybės sprendimą vėl leisti dirbti smulkiam verslui.

„Nuo žemės iki dangaus nešokinėjame, bet, aišku, jaučiamės išgirsti, nes į mūsų daugkartinius kreipinius buvo sureaguota ir iš tikrųjų džiaugiamės, kad esame atlaisvinti ir vieni pirmųjų pradėsime darbus nuo pirmadienio“, – sakė J. Mačiulienė.

Pasak jos, grožio verslas stengsis laikytis visų reikalavimų, tikėdamasis, kad jie ilgainiui sušvelnės.

„Tikėsimės, nebus kada nors pagrindo priekaištauti, kad grožio sektorius nesilaiko nurodytų, nustatytų normų, ir, tikiuosi, kad tie 20 kvadratų vienam žmogui „ištirps“, nes kai tik pradės, sakė, kreivė mažėti, – man taip patikino iš Vyriausybės, – kad tikrai tie suspendavimai laikini, atsiras tiktai tai, kas buvo po pirmo karantino, – 10 kvadratinių metrų žmogui“, – aiškino asociacijos prezidentė.

„Būtų labai didelis nusivylimas, jeigu mes po kiek laiko pradėję dirbti turėtume vėl grįžti į tą lockdowną (užsidaryti), jeigu tie susirgimai padidėtų“, – kalbėjo ji.

Ji teigė negalinti pasakyti, kiek klientų iš karto sugrįš, ar jau yra eilės. Jos teigimu, dėl ploto reikalavimų vizitas „išsitemps“.

Į klausimą, ar atsidarys visi salonai ir kirpyklos, ji teigė, kad nors 20 kv. metrų reikalavimas „išgąsdino“ ir teks darbe atlikti įvairių korekcijų, vis dėlto prasmingiau pradėti darbą negu jo nepradėti, ypač kai „tiek laiko kovota, prašyta, įrodinėta valdžiai“.

Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė leisti nuo kitos savaitės atidaryti atskirą įėjimą turinčias ne maisto prekių parduotuves ir kirpyklas bei grožio salonus.

Kirpyklos, grožio salonai ir dauguma ne maisto prekių parduotuvių Lietuvoje uždarytos nuo gruodžio 16 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt