Naujienų srautas

Verslas2016.04.20 13:47

JAV finansų ekspertai gąsdina JK dėl išstojimo iš ES

ELTA 2016.04.20 13:47

Pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) Jungtinei Karalystei (JK) sukeltų rimtų rizikų, pareiškė grupė JAV ekspertų.

Aštuoni buvę JAV iždo sekretoriai laikraštyje „The Times“ publikuotame straipsnyje teigia, kad pasitraukimas iš ES sudrebintų Londono, kaip vienos iš Europos finansinių sostinių, pozicijas.

Straipsnis publikuotas JAV prezidento Baracko Obamos vizito Didžiojoje Britanijoje išvakarėse. Jo autoriai tvirtina, kad šaliai, nebūnant ES nare, bus sunku sudarinėti prekybines sutartis ir jų laikytis.

Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES šalininkai jau sureagavo į šią publikaciją, apkaltinę jos autorius dvejopais standartais ir nepakankamu įvertinimu tos pozicijos, kurią JK užima pasaulyje.

Didžiosios Britanijos iždo kancleris George`as Osborne`as ir anksčiau skelbė, esą pasitraukimas iš ES jo šaliai būtų rimtas ekonominis sukrėtimas. Todėl jis pažadėjo padaryti viską, kad būtų užkirstas kelias tokiam įvykių scenarijui.

Apie sunkius galimo Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES padarinius perspėjo ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF). Jo specialistai teigia, kad šie padariniai būtų jaučiami tiek regioniniu, tiek pasauliniu mastu.

Referendumas dėl galimo Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES rengiamas šių metų birželio 23 dieną. Šalies ministras pirmininkas Davidas Cameronas pareiškė, kad sprendimas, kurį tą dieną priims britai, bus galutinis ir pakartotinių referendumų rengiama nebus. Tuo tarpu pats D. Cameronas pasisako už tai, kad šalis išsaugotų narystę ES. Apie tai jis paskelbė po to, kai derybose su kitų ES šalių lyderiais sugebėjo pasiekti esminių nuolaidų Jungtinei Karalystei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi