Verslas

2021.02.10 13:55

Vyriausybė sutiko beviltiškomis pripažinti 2,1 mln. eurų vertės skolų ir paskolų

Monika Grigutytė, ELTA2021.02.10 13:55

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Finansų ministerijos siūlymui pripažinti beviltiškomis valstybės skolininkų negrąžintas skolas, taip pat nesumokėtas palūkanas, delspinigius ir kitus turtinius įsipareigojimus, kurių neįmanoma arba netikslinga išieškoti.

Beviltiškomis nuo šiol pripažintos paskolos ir skolos, kurios atitinka Valstybės skolos įstatymo nuostatas – valstybės skolininkas yra likviduotas arba praėjus daugiau kaip vieneriems metams nuo tos dienos, kurią buvo pradėti išieškojimo veiksmai, nerasta valstybės skolininko turto arba rastas turtas yra nelikvidus.

Iš viso ministerija siūlo pripažinti beviltiškomis skolų ir paskolų už 2,1 mln. eurų.

Beviltiškomis pripažintos Šakių rajono Daukantiškių žemės ūkio bendrovės (18,5 tūkst. eurų), žemės ūkio bendrovės „Aušrinė“ (704,07 euro), Ukmergės rajono Atkočių (46,7 tūkst. eurų), Kėdainių rajono Josvainių (54,2 tūkst. eurų) ir Kaišiadorių rajono Paparčių žemės ūkio bendrovių (35,6 tūkst. eurų) bei akcinės bendrovės „Vingriai“ (1,9 mln. eurų) skolas ir paskolas.

Pasak Finansų ministerijos, žemės ūkio bendrovių skolos susidarė dėl iki galo negrąžintų lėšų dėl 1993–1994 metais įsigytų dyzelinių degalų už Pasaulio banko lėšas, bendrovės likviduotos.

Akcinei bendrovei „Vingriai“ buvo teiktos paskolos su valstybės garantija. Nepatvirtinus restruktūrizavimo plano, bendrovei buvo iškelta bankroto byla, ji likviduota.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt