Verslas

2013.03.13 10:47

Atskleistas šešėlinis prekybos lenkiška kiauliena tinklas

Finansinių nusikaltimų tarnybos pareigūnai atskleidė šešėlinį prekybos lenkiška kiauliena tinklą. Jo organizatoriai – stambios Klaipėdos mėsos perdirbimo įmonės darbuotojai – įtariami nuslėpę daugiau nei 1,5 milijono litų pajamų.  

Finansinių nusikaltimų tarnybos pareigūnai atskleidė šešėlinį prekybos lenkiška kiauliena tinklą. Jo organizatoriai – stambios Klaipėdos mėsos perdirbimo įmonės darbuotojai – įtariami nuslėpę daugiau nei 1,5 milijono litų pajamų.

Kaip praneša LRT televizijos naujienų tarnyba, pareigūnų akiratyje – 4 mėsos perdirbimo ir prekybos įmonės. teigiama, kad stambi, gamybą Pagėgiuose vykdanti Klaipėdos įmonė, nelegaliai įsivežtą lenkišką kiaulieną parduodavo Kauno ir Pakruojo rajono bendrovėms. Šios ją realizuodavo, daugiausia Kauno turgavietėse su fiktyviais dokumentais, kuriuos vėliau sunaikindavo.

„Įmonė buvo stebima daugiau nei pusę metų, kurios metu nustatyta, kad neparodyta apie 1,5 mln. lt. pajamų, nuo kurių nesumokėta daugiau nei pusė milijono PVM ir pelno mokesčio“, – sako FNTT Klaipėdos apygardos valdybos skyriaus viršininkas Dainius Rimkus.

Pareigūnai atliko 31 kratą Klaipėdoje, Palangoje, Kaune, Šiauliuose, Pakruojo rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Paimta  neoficiali bendrovių buhalteriją, kiti dokumentai bei daugiau nei 100 tūkst. grynaisiais.

Įtariama, kad iš neapskaitytų pajamų būdavo mokami nelegalūs atlyginimai darbuotojams, kurių šešėlinės prekybos tinklą organizavusioje bendrovėje yra beveik 200.

„Atskleistas tipiškas šešėlinės ekonomikos pavyzdys – kada visiškai sėkmingai veikiančioje įmonėje yra sukuriama papildoma schema tam, kad būtų galimybė mokėti darbuotojams atlyginimus vokeliuose. Bent jau pradiniais ikiteisminio tyrimo duomenimis, šita įmonė galėjo labai sėkmingai veikti ir neturėdama šalia šešėlinės ekonomikos schemos“, – teigia Klaipėdos apygardos vyr. prokuroras Giedrius Danėlius.

Įtarimai kol kas pareikšti 4 asmenims, tačiau prokurorai neatmeta, kad įtariamųjų ratas plėsis. Griežčiausia už sukčiavimą stambiu mastu gręsianti bausmė – 8 metais nelaisvės.

Per dvejus metus tai jau antrasis pareigūnų išaiškintas šešėlinės prekybos lenkiška kiauliena tinklas vakarų Lietuvoje. 2011 metais atskleista pagal panašią schemą dirbusios vienos Pagėgių mėsos perdirbimo įmonės nelegali veikla.