Verslas

2013.03.12 15:38

Jei indėlis Ūkio banke buvo mažesnis už paskolą, pinigų nebeatgausite

Erika Fuks, DELFI.lt2013.03.12 15:38

Buvę Ūkio banko klientai nebeatgaus savo pinigų iš sąskaitų ir indėlių, jei šiam bankui buvo įsiskolinę daugiau, nei jame turėjo pinigų. Paskelbus banko nemokumą, vykdomi automatiniai įskaitymai: indėlių ir sąskaitų pinigais dengiamos paskolos.

Buvę Ūkio banko klientai nebeatgaus savo pinigų iš sąskaitų ir indėlių, jei šiam bankui buvo įsiskolinę daugiau, nei jame turėjo pinigų. Paskelbus banko nemokumą, vykdomi automatiniai įskaitymai: indėlių ir sąskaitų pinigais dengiamos paskolos.

Į DELFI.lt kreipėsi skaitytojas Rokas (vardas ir pavardė DELFI.lt žinoma), kuris pasakojo, jog iš Ūkio banko buvo pasiskolinęs 7 tūkst. litų, o šio banko sąskaitose turėjo 2,3 tūkst. litų. Dalį Ūkio banko turto perėmus Šiaulių bankui, jis tikėjosi, kad į banką pereis tiek jo įsipareigojimai, tiek pinigai sąskaitose. Tačiau kliento pinigai sąskaitoje buvo įskaityti kaip įmoka už paskolą.

„Kas mėnesį turėjau mokėti po beveik 250 Lt per mėnesį ir visada mokėdavau laiku, tačiau dabar vienu metu nurašė beveik 10 įmokų, – dėsto pašnekovas. – Sužinojau, kad mano paskolos sutartį su Ūkio banku perkėlė į Šiaulių banką, tačiau pinigų nesiruošia grąžinti – jie įskaityti kaip pinigai už paskolą.“

Buvęs Ūkio banko klientas dėsto, kad Šiaulių banke jam pasakė, jog ir toliau jis turės mokėti pagal su Ūkio banku sudarytą grafiką, tiesa, tokiu atveju paskolos sutartis turėtų baigtis anksčiau.

„Pagal sudarytą sutartį paskutinis mokėjimas turėjo būti 2015 m. liepą“, – skaičiuoja jis.

Dabar buvusio Ūkio banko kliento skola sumažėjo iki 3,3 tūkst. Lt, o paskolą jis turėtų baigti mokėti 2014 m. pradžioje.

Ūkio banko atstovai: toks įstatymas

Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Audickas teigia, kad tokie paskolų ir klientų turimų lėšų sudengimai vyksta laikantis įstatymų.

„Asmenų, kurie turėjo Ūkio banke indėlių, lėšų sąskaitose ir kuriems taip pat buvo suteikta paskola, indėlių perkėlimo į Šiaulių banką tvarka yra aprašyta Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme. Draudimo išmoka, t.y. perkeliama indėlio dalis į Šiaulių banką, yra mažinama paskolos dalimi, kurią klientams turėjo Ūkio banke“, – paaiškina A. Audickas.

Jis pateikia pavyzdį: jeigu asmuo turėjo 100 tūkst. Lt paskolą ir 300 tūkst. Lt indėlį, į gerąjį banką gali keltis tik 200 tūkst. Lt indėlis, o likusi indėlio dalis paliekama Ūkio banke – šios lėšos bus naudojamos paliktai paskolai aptarnauti.

„Perkeldami klientų lėšas į Šiaulių banką vadovaujamės įstatymais. Jei žmonės turi klausimų, jie gali kreiptis į Ūkio banko kontaktų centrą telefonu, mes į juos atsakysime“, – sako A. Audickas.

Tiesa, pradėjus Ūkio banko bankroto procedūrą, banko klientai, turėję paskolų ir lėšų Ūkio banke, galės kreiptis ir prašyti, kad paskolų ir lėšų sudengimas būtų panaikinamas, tačiau naudos iš to klientai greičiausiai neturės, nes jiems bus priskaičiuotos papildomos palūkanos palaipsniui mažinant paskolą. Pinigų iš savo sąskaitų, kuriais numatyta padengti paskolą, jie vis tiek atsiimti negalės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt