Naujienų srautas

Verslas2016.04.18 12:31

Pasaulio bankas: Palestinos ekonomika kasmet praranda šimtus milijonų dolerių

BNS 2016.04.18 12:31

Palestinos ekonomika kasmet praranda šimtus milijonų JAV dolerių dėl pasenusių ir prastai įgyvendinamų finansinių susitarimų su Izraeliu, pirmadienį perspėjo Pasaulio bankas.

Palestiniečiai kasmet praranda 285 mln. JAV dolerių, kas prilygtų 2,2 proc. Palestinos bendrojo vidaus produkto (BVP), teigiama banko ataskaitoje, kuri parengta prie tarptautinių donorų paramą palestiniečiams koordinuojančio komiteto AHLC posėdį.

Ramaloje įsikūrusi Palestinos autonominė valdžia „patiria nemažų finansinių nuostolių dėl dabartinės pajamų pasidalinimo tvarkos, numatytos Paryžiaus protokole“, teigiama ataskaitoje turint omeny 1994 metų susitarimą, kuris apibrėžia ekonominius santykius tarp Izraelio ir palestiniečių valdomų teritorijų.

Daugeliu atveju finansiniai nuostoliai susidaro dėl „prarastų mokestinių pajamų vykdant dvišalę prekybą su Izraeliu, o taip pat dėl nuvertinamo palestiniečių importo iš trečiųjų šalių“.

Pasaulio bankas taip pat ragina Izraelį sumažinti dabartinį mokestį, kuriuo apmokestinamas į Palestiną keliaujančių prekių importas, nuo dabartinių 3 proc. iki 0,6 proc.

Bankas taip pat kritikuoja ir Palestinos valdžia, kuri iki šiol nesugebėjo sukurti „specialaus fondo“, į kurį būtų pervesti 669 mln. JAV dolerių vertės pensijos, kurias palestiniečiai užsidirbo dirbdami Izraelyje.

Banko ataskaitoje taip pat sveikinamas „itin daug vilčių teikiantis pirmasis žingsnis“: neseniai įvykę Izraelio ir palestiniečių finansų ministrų susitikimai šiems klausimams aptarti, o taip pat Izraelio įsipareigojimas palestiniečiams pervesti 128 mln. JAV dolerių „padengti dalį palestiniečių patirtų nuostolių“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi