Verslas

2016.04.18 07:22

Pramonininkai įvardijo priežastis, trukdančias Lietuvos ekonomikos plėtrai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.18 07:22

Pramonininkai sako, kad nelankstūs darbo santykiai ir per mažas dėmesys užsieniečių įdarbinimui yra pagrindinės priežastys, trukdančios Lietuvos ekonomikos plėtrai. 

Dėl to pramonininkai vyriausybės nariams pristatys savo požiūrį į verslo aplinkos, aplinkosaugos, verslo galimybių pristatymo užsienyje, taip pat darbo aplinkos, energetikos, švietimo ir mokslo, eksporto ir užsienio ryšių, statybų, transporto ir logistikos sektoriuose kylančius opiausius klausimus bei pateiks daugiau nei 30 konkrečių rekomendacijų ir pasiūlymų, kuriuos įgyvendinus būtų užtikrintas Lietuvos ekonomikos konkurencingumas.

Pramonininkai jie ragina greičiau priimti Socialinį modelį, kuris šiuo metu svarstomas Seime.

Dažnai keliamas asmenų iš trečiųjų šalių įdarbinimo Lietuvoje klausimas. Kadangi šiuo metu procedūros trunka labai ilgai, verslininkams sunku įdarbinti užsieniečius.

Pramoninkai daug kalba apie kai kurių profesijų specialistų trūkumą šalyje. Dėl to verslui sunku konkuruoti svetur, nes neturi pakankamai žmogiškųjų išteklių.

Anot jų, supaprastintas leidimų gyventi šalyje išdavimas palengvintų šių žmonių įdarbinimą. Be to, manoma, jog nemažai dėmesio susitikime bus skirta verslo ir mokslo bendradarbiavimui.

Pramoninkai akcentuoja tai, kad universitetai turėtų ruošti daugiau inžinerinių bei tiksliųjų mokslų specialistų, kurių šalyje trūksta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt