Naujienų srautas

Verslas2013.03.12 12:42

Plūstelėjo norintys renovuoti daugiabučius

DELFI.lt 2013.03.12 12:42

Iki kovo 5 dienos jau 370 daugiabučių gyventojai išreiškė norą modernizuoti savo namus pagal naująjį renovacijos modelį. Tokius duomenis iki minėtos dienos Aplinkos ministerijai pateikė 40 šalies savivaldybių.

Iki kovo 5 dienos jau 370 daugiabučių gyventojai išreiškė norą modernizuoti savo namus pagal naująjį renovacijos modelį. Tokius duomenis iki minėtos dienos Aplinkos ministerijai pateikė 40 šalies savivaldybių.

„Turiu prisipažinti, jog rezultatai maloniai nustebino. Jei toliau eisime tokiu tempu, daugiabučių renovacija Lietuvoje pagaliau pajudės taip, kaip mes visi seniai laukiame, norime bei tikimės“, – ministerijos pranešime cituojamas aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Jis pabrėžia, jog minėtų namų gyventojai sutikimus išreiškė patys, laisva valia, niekieno neverčiami ir neraginami. Tikimasi, jog artimiausiu metu tokių norinčių ir sutinkančių skaičius dar labiau išaugs.

„Žmonės supranta, jog senų daugiabučių atnaujinimas visų pirma naudingas ir reikalingas jiems patiems. Jie suvokia, jog renovacija – geriausias ir greičiausias būdas pagaliau sumažinti sąskaitas už šildymą“, – teigia ministras V. Mazuronis.

Aplinkos viceministrės Daivos Matonienės žiniomis, bene aktyviausios kol kas – Kauno, Panevėžio, Šiaulių rajono, Šakių ir Marijampolės savivaldybės.

D. Matonienės teigimu, šį penktadienį Aplinkos ministerija bei Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra su savivaldybėmis planuoja pasirašyti bendradarbiavimo partnerystės sutartis. Pagal jas savivaldybės organizuos konkursus dėl investicijų planų pirkimo.

„Tai reiškia, jog gyventojams investicijų planai nekainuos nė cento. Tokiu būdu mes norime padėti tiems, kurie jau apsisprendė – ir, žinoma, paskatinti tuos, kurie vis dar dvejoja“, – sako viceministrė D. Matonienė.

Su renovacija turi sutikti, kaip ir pagal senąją tvarką – 50 proc. +1 namo gyventojas. Pasinaudojant naujuoju renovacijos modeliu gyventojams už renovaciją papildomai mokėti nereikės – jie ir toliau mokės už šildymą tiek kiek mokėjo, o sutaupyta dalis bus skiriama paskolai gražinti. Atidavus paskolą sumažėtų ir įmokos už šildymą.

Gyventojai gautų sąskaitas, kurios susidėtų iš dviejų grafų – vienoje būtų įrašyta, kiek šiuo metu tenka mokėti už šildymą, kitoje – kiek mokama už renovaciją. Tačiau suma neviršytų buvusių mokesčių už šildymą.

Pernai rudenį skelbta, kad Lietuvoje 2005–2012 m. pagal senąjį finansavimo modelį atnaujinti 468 daugiabučiai, o pagal naująjį – 6. Iš viso renovuoti 474 daugiabučiai.

Modernizuoti vieną daugiabutį kainuoja apie milijoną litų, tad galima skaičiuoti, kad visoje Lietuvoje bus modernizuota 500 namų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi