Verslas

2016.04.17 12:26

Iranas atsisakė dalyvauti naftos gamintojų derybose

ELTA 2016.04.17 12:26

Katare sekmadienį prasideda naftos gavėjų susitikimas, per kurį bus svarstoma naftos gavybos įšaldymo galimybė, siekiant padidinti naftos kainas, informuoja BBC.

Iranas nusprendė nesiųsti savo atstovų į susitikimą Kataro sostinėje Dohoje, kur balandžio 17 dieną vyks šalių-naftos gavėjų susitikimas. Apie tai teigiama Irano naftos ministro Bijano Namdaro Zanganeho pareiškime. 

Pasak jo, derybose dalyvauja šalys, kurios nori aptarti naftos gavybos įšaldymo klausimą. „Kadangi Iranas nepasirašys tokio plano, mūsų dalyvavimas šiame susitikime nėra privalomas“, – pridūrė ministras.

Balandžio 15 dieną skelbta, kad B. N. Zanganeh nedalyvaus susitikime Dohoje. Naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi Irano naftos ministerijos atstovo Akbaro Nematollahi pateikta informacija, nurodė, kad B. N. Zanganeh susitikimo metu pakeis Irano atstovas OPEC Hosseinas Kazempour Ardebili.

Ekspertai prognozuoja įvarius susitikimo rezultatus, nors dauguma mano, kad bet koks susitarimas viršūnių susitikime vargu ar pakeis situaciją rinkoje trumpalaikėje perspektyvoje, o naftos kainos ims kilti tik į metų pabaigą.