Naujienų srautas

Verslas2015.02.14 17:09

A. Butkevičius: nedarbo problemas padės spręsti profesinio mokymo pertvarka

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad nedarbo problemas galima efektyviai spręsti keičiant bedarbių profesinio mokymo modelį.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad nedarbo problemas galima efektyviai spręsti keičiant bedarbių profesinio mokymo modelį.

Antradienį interviu LRT radijui A. Butkevičius sakė, kad šiuo metu profesinis mokymas neatsižvelgia į darbo rinkos poreikius.

„Nustebome pamatę tam tikrą darbo rinkos analizę. Profesinis mokymas visiškai neatsižvelgia į darbo rinkos poreikį. Dažnai yra ruošiami specialistai, kurių šiuo metu yra mažas poreikis, o tų specialistų, kurie yra reikalingi – tekintojų, suvirintojų, šaltkalvių, montuotojų – ruošiama labai mažai“, – klausiamas, kaip naujasis modelis turėtų veikti, sakė Vyriausybės vadovas.

A. Butkevičiaus nuomone, nuo 2014 m. turėtų įvykti „didžiulis pokytis“ dirbant verslui išvien su profesinėmis mokyklomis. „Taip pat perkvalifikavimo įstaigos bus orientuotos į darbo rinkos poreikį“, – sakė premjeras.

Lietuvos darbo birža šiuo metu skelbia, kad paklausiausios specialistų profesijos Vilniaus apskrityje yra administratorius, buhalteris, programuotojas. Lietuvoje iš darbininkų profesijų paklausiausi automobilių šaltkalviai, apdailininkai, betonuotojai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi