Verslas

2012.06.20 15:14

Premjeras siūlo, likus pusmečiui iki rinkimų, uždrausti svarstyti mokestinius įstatymus ar jų pataisas

ELTA2012.06.20 15:14

Premjeras Andrius Kubilius siūlo, kad, likus pusmečiui iki rinkimų, mokestiniai įstatymai ar jų pataisos Seime iš viso nebūtų svarstomi. Esą taip būtų užkertamas kelias populizmui prieš rinkimus. 

Premjeras Andrius Kubilius siūlo, kad, likus pusmečiui iki rinkimų, mokestiniai įstatymai ar jų pataisos Seime iš viso nebūtų svarstomi. Esą taip būtų užkertamas kelias populizmui prieš rinkimus. 

Vyriausybė trečiadienį posėdyje paliko pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų taikymą šildymui, vaistams ir pritarė 9 proc. lengvatiniam PVM tarifui spaudai, tačiau pasisakė prieš parlamentarų iniciatyvas taikyti lengvatas maistui – dešrai, šaldytai ir nešaldytai mėsai, taip pat šalmams, vaikų dviračiams ir pan. Skaičiuojama, kad, jeigu būtų įgyvendintos visos šios lengvatos, tai valstybės biudžetui kainuotų per 1 mlrd. litų. 

„Bet kokių PVM pataisų svarstymas, ypač likus tiek nedaug laiko iki rinkimų, išties įgauna nevaldomų svarstymų pobūdį, ir to pasekmė yra tai, kad Seime gali būti priimti sprendimai, kurie gali būtų pavojingi šalies finansų sistemos stabilumui“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio kalbėjo A. Kubilius. 

Premjeras teigė, kad tai galėtų būtų reglamentuota Seimo Statute. 

„Aš netgi drįsčiau siūlyti svarstyti galimybę numatyti, kad, likus šešiems mėnesiams iki rinkimų, nesant ypatingai svarbaus reikalo, mokestiniai nauji įstatymai arba pataisos iš viso nebūtų svarstomos, nes visiškai akivaizdu, kad rinkimų kampanijos nuotaikos labai stipriai daro įtaką svarstymo aplinkybėms ir kokie gali būti priimti sprendimai“, – sakė Ministras Pirmininkas. 

A. Kubilius pabrėžė, kad kol kas Vyriausybė nemato Seime racionalumo svarstant PVM pataisas. 

Liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis patvirtino, kad Seime didžioji dalis frakcijų palaikys šį siūlymą, kai bus dėl jo balsuojama. 

Antradienį Seime turėjo būti svarstomos PVM įstatymo pataisos, kurios suteiktų PVM lengvatas spaudai, tačiau šis klausimas buvo atidėtas. Prieš tai taip pat buvo pasirodę pasiūlymų, kad Seimas turėtų svarstyti dėl PVM lengvatų suteikimo viešajam transportui, būtiniausiems maisto produktams, kitiems dalykams.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.