Verslas

2016.04.14 16:52

Pagerbti darbdaviai, sukūrę daugiausia naujų tikslinių darbo vietų

ELTA2016.04.14 16:52

Ketvirtadienį Lietuvos darbo biržos surengtose iškilmėse pagerbta 21 šalies įmonė, pernai labiausiai prisidėjusi sprendžiant užimtumo klausimus šalyje. Nominacijos įteiktos darbdaviams, sukūrusiems daugiausia naujų tikslinių darbo vietų ir įdarbinusiems nedirbančius žmones nenaudojant subsidijų. Užimtumo srityje darbdaviai įvertinami ir pagerbiami kasmet nuo 2008 metų.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, dabarties pasaulį valdo keli dalykai: gebėjimas protingai rizikuoti, verslumas ir savo reikalo išmanymas. O šiuolaikinio pasaulio lyderiais laikomi tie, kurie savo verslo tikslų siekia nepamiršdami atsakomybės už kitą.

„Tie, kurie nuolat tobulinasi ir skiria energijos motyvuoti kitus. Tie, kurie sutinka, kad atsakingas verslas ir lyderystė neatsiejami nuo etikos, šeimos vertybių, rūpinimosi kitais ir savo gyvenimo bei veiklos prasmingumu“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Iš viso apdovanotos įmonės pernai sukūrė 312 naujų darbo vietų ir įdarbino 754 teritorinėse darbo biržose registruotus darbo ieškančius žmones.

Įmonės apdovanotos pagal 4 nominacijas: už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą, už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose, už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką ir už jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimą. Į visas nominacijas buvo atrenkami darbdaviai, daugiausia įdarbinę nedirbančių žmonių nenaudojant subsidijų.

Galutinei atrankai Lietuvos darbo biržai buvo pristatytos 56 šalies įmonės, vykdančios veiklą prekybos, statybos, logistikos, maisto pramonės ir kitose srityse. Iš jų buvo atrinkta ir nominacijoms pristatyta 21 įmonė.

Nominacijos „Už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose“ didžiųjų įmonių kategorijoje apdovanotos UAB „Intersurgical“, Švenčionių r.; UAB „Grūstė“, Mažeikiai; UAB „Biržų duona“, Biržai.

Mažųjų ir vidutinių įmonių kategorijoje: UAB QUERCUS JUVENTATIS, Jonava; Skaistgirio žemės ūkio bendrovė, Joniškio r.; UAB „Art Glacio“, Vilkaviškio r.

Nominacijos „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką“

didžiųjų įmonių kategorijoje apdovanotos UAB „Utenos prekyba“, Utena; AB „Žemaitijos pienas“, Telšiai; UAB „Statybos ritmas“, Marijampolė.

Mažųjų ir vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Kogus“, Visagino sav.; UAB „Stilsena“, Šiauliai; BĮ Vilkaviškio socialinės pagalbos centras, Vilkaviškis.

Nominacijos „Už jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimą“ didžiųjų įmonių kategorijoje -UAB „Vlantana“, Klaipėdos r.; UAB „Gulbelė“, Šakiai; UAB „Intermedix Lietuva“, Kaunas.

Mažųjų ir vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Interscalit“, Šiauliai; UAB „Softica“, Širvintos; UAB „Ustukių malūnas“, Pasvalio r.

Nominacijoje „Už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą“ apdovanotos MB „Lisušis“, Alytus; UAB „Avalynė“, Tauragė; UAB „Arektra“, Panevėžio r.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.