Verslas

2016.04.13 13:11

„Uber“ Lietuvoje žada dvigubinti darbuotojų skaičių

Vos prieš septynerius metus JAV užgimusi pavežėjimo paslaugų kompanija „Uber“ jau daugiau nei metus turi IT padalinį Vilniuje. Skirtingų šaltinių duomenimis, nuo 23 iki 51 mlrd. JAV dolerių vertinama ir sparčiai besiplečianti kompanija žada iki metų pabaigos padvigubinti darbuotojų skaičių Lietuvoje.  

Šiuo metu „Uber“ IT padalinyje Lietuvoje dirba apie 20 informacinių technologijų specialistų, tačiau įmonės plėtra verčia dvigubinti darbuotojų skaičių Vilniuje. „Uber“ darbuotojai sostinėje jau persikėlė ir į naują biurą. Į sostinę užsukęs „Uber Lithuania Software and Development“ atstovas iš Estijos Ennas Metsaras pripažįsta, kad darbas pritraukti apie 20 geriausių IT specialistų nebus lengvas.

„IT centrų turime visame pasaulyje: didžiausias, žinoma, San Franciske, bet turime ir Europoje – Bulgarijoje, Danijoje, Olandijoje ir Lietuvoje. Pirmieji darbuotojai Vilniuje buvo įdarbinti prieš porą metų, kai pasakė, kad nori likti gyventi Vilniuje. Prisijungiant vis daugiau žmonių, čia buvo atidarytas IT padalinys“, – kalbėjo pašnekovas.

E. Metsaras pabrėžė, kad Vilniuje esantis „Uber“ padalinys nėra paslaugų palaikymo centras, o padalinys, kuriame kuriami inžineriniai sprendimai pasaulyje išpopuliarėjusiai paslaugai.

„Todėl ieškome pačių geriausių specialistų. Kadangi Lietuvoje darbas vyko labai sėkmingai, bandysime ieškoti daugiau žmonių. Vienintelis stabdis – talentų trūkumas. Jei pavyks jų rasti pakankamai, norėtume darbuotojų skaičių šiame padalinyje Vilniuje padvigubinti“, – teigė „Uber“ atstovas.

Pasak jo, ieškant naujų darbuotojų nebus ribojamasi vien Lietuva. „Uber“ atidžiai žiūri ir į Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos ar Rusijos IT inžinierius. E. Metsaras taip pat mato galimybę į Lietuvą susigrąžinti emigravusius IT specialistus.

„Uber“ atstovas pripažino, kad konkurencija dėl geriausių IT specialistų auga ir tai globalus reiškinys, bet, pasak jo, potencialūs darbuotojai renkasi pavežėjimo paslaugų bendrovę dėl iššūkių ir galimybių, kuriuos suteikia bendrovė. Paklaustas, kokių konkrečiai IT specialistų bus ieškoma, E. Metsaras neatsakė, bet teigė, kad yra ieškoma plataus profilio specialistų, taip pat yra galimybė reikiamus specialistus apmokyti. Neatskleidė „Uber“ atstovas ir kokie atlyginimai bus siūlomi specialistams, tik prasitarė, kad jie bus konkurencingi.