Verslas

2016.04.12 15:29

Kinija įsileis lietuviškus pieno produktus

DELFI.lt2016.04.12 15:29

Kinija nusprendė įsileisti lietuviškus pieno produktus. Lietuva gavo tai patvirtinančius sertifikatus. Pieno perdirbėjai domisi Kinija, tačiau greitų rezultatų nesitiki.

„Tai yra ilgo darbo rezultatas tiek visų institucijų bendrai, tiek jo paties“, – DELFI sakė premjero atstovė spaudai Evelina Lazdauskienė.

Dar kovo pabaigoje Vyriausybės platintame pranešime spaudai buvo nurodoma, kad Lietuvos Respublikos ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui viešint Kinijoje, susitikus su Kinijos liaudies Respublikos premjeru Li Kečiangu, priimtas sprendimas suteikti reikiamus sertifikatus lietuviškiems pieno produktams.

Sertifikatų buvo laukiama dar balandžio pradžioje.

Pieno perdirbėjai greitų rezultatų nesitiki

Anot pieno perdirbėjų, Kinijos rinkoje reikės dirbti bent kelerius metus, kol pavyks eksportuoti daugiau prekių.

„Bet kokios naujos didelės rinkos, tame tarpe ir Kinija, mus domina. Labai gerai, kad jau galime vežti produkciją, bet nereikia tikėtis, kad kitą mėnesį ir pradėsime tai daryti“, – BNS sakė „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.

Anot jo, įmonė bent dvejus metus turės intensyviai dirbti, kad pradėtų eksportuoti didesnius produkcijos kiekius – porą šimtų tonų per mėnesį. D.Trumpos teigimu, Kinijos rinkoje yra daug žaidėjų, Lietuva yra beveik nežinoma, tad reikės susirasti vietos partnerius, kurie padėtų platinti produkciją.

„Rokiškio sūrio“ vadovo nuomone, didžiausią potencialą Kinijoje gali turėti sūriai bei varškės produkcija.

„Mes manome, kad didžiausią perspektyvą turi sūriai, gal varškės produkcija, mažesnę – industriniai produktai, kaip pieno milteliai, nes šalia Kinijos yra didžiausia jų gamintoja Naujoji Zelandija, kuriai logistiškai paprasčiau gabenti“, – aiškino D.Trumpa.

Anot jo, realūs pokalbiai su partneriais prasidės tik dabar, kai Lietuva jau turi visus leidimus.

Kitos didelės perdirbėjos „Pieno žvaigždės“ finansų direktorius Audrius Statulevičius BNS taip pat teigė, kad įmonė domisi Kinijos rinka, tačiau įsitvirtinti joje artimiausiu metu nesitiki.

„Mus domina Kinija, tik nereikia turėti iliuzijų, kad ten mūsų laukia. Į šią rinką žiūri visas pasaulis“, – BNS sakė A. Statulevičius. Anot jo, įmonė dar nėra sutarusi su konkrečiais partneriais, o įdirbiui gali prireikti kelerių metų.

A. Statulevičiaus nuomone, Kinijoje nėra sūrio vartojimo tradicijos, tačiau galima rinką sudominti rūgščiais pieno produktais, o pramoninių pieno produktų, kuriais prekiaujama jų biržose, sėkmė Kinijoje priklausys nuo kainos.

„Biržoje parduodami produktai, kaip pieno miltai – tai tik kainos klausimas. Jeigu pavyks Lietuvoje pigiau pagaminti, tai galima vežti. O produktai su prekiniu ženklu – tai labai ilgas įdirbis“, – BNS sakė A. Statulevičius.

Gegužės pradžioje Šanchajuje vyks maisto produktų paroda, kurioje žada dalyvauti „Rokiškio sūrio“, „Pieno žvaigždžių“ ir kitų įmonių atstovai.

Kai kurių pieno perdirbėjų situacija pablogėjo, kai Rusija 2014 metų rugpjūtį paskelbė maisto produktų embargą. Pienininkai išveždavo į Rusiją 20–40 proc. produkcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.