Verslas

2016.04.12 07:42

Premjeras su perdirbėjais tarsis dėl pieno kainų

Ministras pirmininkas ketina su perdirbėjais aptarti padėtį pieno sektoriuje. Perdirbėjai sako, kad situacija šiuo metu yra kritiška, todėl veiksmų reikia imtis kuo skubiau. Tuo metu žemės ūkio ministrė tikisi, kad bus bandoma tartis su perdirbėjais, jog supirkimo kainos toliau nemažėtų, kai Europos Komisija nusprendė finansinės paramos nesuteikti.

Algirdas Butkevičius su perdirbėjais ketina tartis dėl pieno kainų stabilizavimo. Tikimasi bent keliems mėnesiams nustatyti minimalią supirkimo kainą, kuri leistų gamintojams išgyventi. Tuo metu žemės ūkio ministrė kritikuoja perdirbėjus dėl to, kad jie neperžiūri savo išlaidų ir nuolat mažina supirkimo kainas, o vyriausybę ragina remti ūkininkus. Virginija Baltraitienė tokius perdirbėjų veiksmus vadina šantažu ir tikisi, kad premjeras laikysis tvirtos pozicijos.

Perdirbėjai savo ruožtu sako, jog padėtis pieno sektoriuje yra kritiška. Anot jų, bus siekiama informuoti premjerą apie situaciją rinkoje ir svarstyti galimus sprendimus. Seimas neseniai buvo priėmęs įstatymą, numatantį minimalias supirkimo kainas, tačiau jį atšaukė ir grąžino tobulinti.

Sudėtinga padėtis pieno sektoriuje susidarė dėl žaliavinio pieno pertekliaus ir pasaulinės pieno krizės.