Verslas

2016.04.11 17:22

ES ketina priversti įmones pateikti daugiau informacijos apie mokesčius

ELTA 2016.04.11 17:22

Antradienį Europos Sąjunga ketina pristatyti planus, kaip būtų galima priversti didžiausias bendroves atskleisti daugiau informacijos apie savo mokestinius reikalus, informuoja BBC.

Europos Komisijos komisaras Jonathanas Hillas, atsakingas už finansinį stabilumą, finansines paslaugas ir kapitalo rinkų sąjungą, pristatys taisykles toms tarptautinėms įmonėms, kurių pardavimai viršija 750 mln. eurų. Įmonės turės detaliai atskleisti, kiek mokesčių jos moka ir kuriose ES šalyse.

Paskelbti tokius planus paskatino „Panama Papers“ skandalas.

„Tai kruopščiai apmąstytas ir kartu ambicingas pasiūlymas, siekiant sustiprinti didesnį mokesčių skaidrumą, – sakė ES finansinių paslaugų komisaras. – Nors mūsų pasiūlymas (dėl ataskaitų pagal atskiras šalis) nėra tiesioginis atsakas į „Panama Papers“ skandalą, vis dėlto esama svaraus ryšio tarp mūsų nuolatinių pastangų didinti mokesčių skaidrumą ir mokesčių rojų“.

Anot Europos Komisijos atstovo, ataskaitų pagal atskiras šalis taisyklės jau taikomos bankams, kalnakasybos ir miškininkystės bendrovėms. Remiantis naujausiais pasiūlymais, šios taisyklės galios didesniam spektrui įmonių, tai yra toms, kurios sudaro apie 90 proc. bendrų pajamų Europos Sąjungoje, pridūrė atstovas.

BBC duomenimis, bendrovės turės atskleisti tokią informaciją, kaip bendroji metinė grynoji apyvarta, pelnas, neatskaičius mokesčių, mokėtinas pajamų mokestis, faktiškai sumokėti mokesčiai ir nepaskirstytas pelnas.