Verslas

2021.01.28 12:32

„EasyJet“ apyvarta dėl pandemijos smuko beveik 90 proc.

ELTA2021.01.28 12:32

Jungtinės Karalystės (JK) pigių skrydžių oro linijos „EasyJet“ ketvirtadienį pranešė apie ketvirtą 2020 metų ketvirtį 90 proc. sumažėjusią apyvartą, koronaviruso pandemijai smarkiai sumažinus kelionių oru paklausą.

Apyvarta per tris mėnesius iki gruodžio 31 dienos, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, nusmuko 88 proc., iki 165 mln. svarų sterlingų (187 mln. eurų). Bendrovė dėl karantino apribojimų tuo laikotarpiu vykdė tik apie 18 proc. įprastų skrydžių.

Oro vėžėjos pajėgumai pirmą šių metų ketvirtį bus 10 proc. mažesni nei ankstesniais metais dėl tolesnio apribojimų galiojimo.

Oro linijos, kurių būstinė įsikūrusi netoli Londono esančiame Lutono mieste, taip pat patvirtino, kad pagal anksčiau paskelbtą restruktūrizacijos planą jau atleido 1,4 tūkst. darbuotojų.

Tačiau vežėja sakė besitikinti kelionių paklausos padidėjimo, kai bus atšaukti kelionių apribojimai ir įsibėgės skiepijimo kampanijos.

„Mūsų veikla tuo laikotarpiu atitiko vadovybės lūkesčius, nepaisant to, kad įsigaliojo dar daugiau griežtesnių apribojimų“, – sakė oro linijų generalinis direktorius Johanas Lundgrenas.

Lapkritį „EasyJet“ pranešė, kad pirmą kartą per savo 25-erių metų istoriją patyrė metinių nuostolių.

COVID-19 sveikatos krizė beveik sunaikino kelionių oro transportu paklausą ir aviacijos sektoriuje sukėlė itin daug atleidimų, bankrotų ir privertė bendroves iš vyriausybių prašyti didžiulių gelbėjimo paketų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt