Verslas

2021.01.28 09:36

Premjerė tikslios datos neįvardija, bet užsimena – mokyklos ir kirpyklos atsidarys panašiu metu

LRT.lt2021.01.28 09:36

Vyriausybė trečiadienį nusprendė iki vasario pabaigos pratęsti karantiną. Jo sąlygos kol kas nekeičiamos visiškai, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė sako, jog situacija bus vertinama ir tam tikri sektoriai gali būti laisvinami kito mėnesio eigoje.

Dalis visuomenės viešojoje erdvėje klausia, kada bus atvertos ugdymo įstaigos ar tokie verslai kaip kirpyklos.

Vyriausybės vadovė Žinių radijo laidoje „Pozicija“ tikslių datų, kada tai būtų galima padaryti, pasakyti dar negalėjo, tačiau užsiminė, jog tiek mokyklos, tiek tokie verslai kaip kirpyklos atsidaryti galėtų panašiu laiku.

„Kas greičiau? Tai klausimas toks, kad kirpykloje turbūt yra paprasčiau užtikrinti mažą kontaktų skaičių negu mokykloje, nes joje ne tik vaikai kontaktuoja tarpusavyje ir su mokytojais, bet dar ir vaikų tėvai. Tas šeimų kontaktas dėl mokyklų atidarymo yra gerokai platesnis, todėl ten reikia daugiau įdirbio, kad galėtume sklandžiai atsidaryti. Sakyčiau, kad kažkur, matyt, panašiu metu“, – apie tai, kas greičiau atvers duris, ugdymo įstaigos ar kirpyklos „Žinių radijo“ laidoje kalbėjo premjerė I. Šimonytė.

Pati Vyriausybės vadovė sakė, kad net ir turėjusi galimybę prieš pat karantino paskelbimą apsilankyti pas savo kirpėją to nepadarė ir kantriai laukia, kada epidemiologinė situacija pagerės.

„Jei jau karantino apribojimai galioja arba galios nuo rytoj, tai aš jų pradedu laikytis nuo šiandien. Tai tikrai ne, kantriai laukiu ir norėčiau apsilankyti, kaip bet kuri moteris. <...> Nematė nei žirklių, nei dažų, nei kitų reikalingų dalykų“, – laidoje sakė I. Šimonytė.

Ministerija buvo pateikusi preliminarius siūlymus dėl kai kurių verslų atidarymo

LRT.lt primena, kad šią savaitę viešojoje erdvėje buvo užuominų, kad tokie verslai, kaip kirpyklos, galėtų atsidaryti jau vasario pradžioje.

Tokius siūlymus Vyriausybei pateikė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Tuomet ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis teigė, kad ministerija pateikė kiek kitokius ribojimų švelninimo pasiūlymus, kurie galėtų būti įgyvendinti greičiau.

Tiesa, ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės patarėja Skaistė Barauskienė kiek vėliau LRT.lt nurodė, kad viceministro pristatyti siūlymai tėra preliminarūs ir galutinius sprendimus dėl verslo ribojimų švelninimo lems susirgimų skaičius.

„Tai yra tik preliminarūs pasiūlymai, kuriems nėra pritarta. Visi sprendimai dėl karantino laisvėjimo datų priklauso nuo susirgimų skaičiaus ir pandemijos plitimo tendencijų“, – savaitės pradžioje teigė S. Barauskienė.

Savo ruožtu Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio atstovė spaudai Aistė Šaukšta LRT.lt teigė, kad ministro pozicija dėl galimų ribojimų verslui švelninimo skiriasi ir remiasi ekspertų pateiktomis rekomendacijomis.

Pavyzdžiui, A. Dulkys pirmadienį teigė, kad parduotuvėms su atskiru įėjimu būtų galima dirbti tada, kada vidutinis susirgimų COVID-19 skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų per 2 savaites, bus mažesnis nei 200, o paslaugų sektoriui – kai atvejų skaičius bus mažesnis nei 150.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt