Verslas

2016.04.11 00:55

Lietuviai remia vis daugiau organizacijų ir įstaigų

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.11 00:55

Šiemet pateikta jau daugiau nei 70 tūkstančių prašymų įvairioms organizacijoms, įstaigoms pervesti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Mokesčių inspekcijos duomenimis, rėmėjų ir paramos gavėjų skaičius kasmet auga. Pateikti prašymus pervesti paramą galima iki gegužės pradžios.

„Saulės“ gimnazija už lėšas, gautas kaip paramą, pervedant vieną arba du procentus gyventojų pajamų mokesčio, įsigijo mokomuosius robotus.

Anot „Saulės“ gimnazijos direktorės Irenos Baranauskienės, pinigus mokykla investuoja ir į patalpų sutvarkymą, remontus, mokyklos modernizavimą.

Nevyriausybinės organizacijos teigia, kad dėl galimybės gauti 2 proc. paramą varžosi ne viena organizacija.

„Nevyriausybinės organizacijos visą laiką įsivaizdavo, kad toks finansavimo mechanizmas yra skirtas tik joms, tačiau susirinkti paramą gali ir mokyklos, ligoninės, tad pastaruoju metu konkurencija yra itin aštri“,  – sakė VšĮ ‚Geros valios projektai“ vadovė Inga Langaitė.

Prašymų pervesti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio jau pateikta daugiau nei 70 tūkstančių, tačiau kartais ir sukčiaujama.

„Be abejo, pasitaiko atvejų, kada yra pasinaudojama asmens duomenimis ir suklastojami prašymai. Tokių atvejų nustatoma kasmet, todėl norėčiau paraginti gyventojus prašymus pildyti ir teikti elektroniniu būdu, tuomet procesas bus sklandesnis, o mokesčių mokėtojų duomenys bus saugesni“, – sakė Valstybinės mokesčių inspekcijos Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.

Pernai daugiausiai 2 proc. pajamų mokesčio buvo skirta Lietuvos kariuomenei. Aktyviai remtos gyvūnų prieglaudos, labdaros ir paramos fondai, bažnyčios, neįgaliųjų organizacijos.

Gyventojai, nusprendę įvairioms organizacijoms, įstaigoms skirti 2 proc. pajamų mokesčio, prašymą turi pateikti iki gegužės mėnesio. Nenurodžius, kaip panaudoti pinigus, jie pateks į valstybės biudžetą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt