Verslas

2021.01.27 19:09

„Boeing 737 MAX“ vėl galės skraidyti ES oro erdvėje

BNS2021.01.27 19:09

Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūra (EASA) trečiadienį pranešė išdavusi leidimą bloko oro erdvėje vėl naudoti orlaivius „Boeing 737 MAX“, praėjus 22 mėnesiams nuo tada, kai po dviejų mirtinų avarijų visame pasaulyje buvo uždrausta eksploatuoti šio modelio orlaivius.

„EASA atlikus išsamią analizę, nustatėme, kad „Boeing 737 MAX“ gali būti saugiai grąžinti į eksploataciją“, – sakoma EASA direktoriaus Patricko Ky pranešime.

„Šis vertinimas buvo atliktas visiškai nepriklausomai nuo „Boeing“ ar JAV Federalinės aviacijos administracijos (FAA) vertinimų ir be jokio ekonominio ar politinio spaudimo“, – pridūrė agentūra.

Modelio „737 MAX“ orlaivius uždrausta eksploatuoti nuo 2019 metų kovo 13 dienos, po „Ethiopian Airlines“ lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo 157 žmonės. Ši katastrofa įvyko praėjus vos keliems mėnesiams po oro linijų bendrovės „Lion Air“ lėktuvo avarijos, kurioje žuvo 189 žmonės.

Nustatyta, kad dėl abiejų avarijų iš dalies kalta modelio apsaugos nuo smukos sistema (MCAS). Kiti orlaivio gedimai, įskaitant susijusius su elektros instaliacija, vėliau buvo nustatyti orlaivio modifikavimo proceso metu, o tai atitolino jo pakartotinį sertifikavimą.

Dėl šių išvadų „Boeing“ susidūrė su didžiule krize – nuo praėjusių metų buvo atšaukta daugiau nei 650 užsakymų orlaiviams „737 MAX“.

FAA nurodė „Boeing“ atnaujinti lėktuvą ir parengti naujus pilotų mokymo protokolus, prieš galutinai patvirtindama lėktuvą grįžti į eksploataciją lapkričio mėnesį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt