Verslas

2016.04.10 12:27

V. Vasiliauskas: dideli verslo projektai paskatintų investicijas į Lietuvos bankų sektorių

BNS2016.04.10 12:27

Su užsienio kapitalu susijusių didelių verslo projektų įgyvendinimas galėtų paskatinti naujų žaidėjų atėjimą į Lietuvos bankų rinką, tačiau jie tikriausiai orientuotųsi į paslaugas verslui, teigia Lietuvos banko vadovas. Pasak Vito Vasiliausko, užsienio investicijų į bankų sektorių galimybės priklausys ir nuo ekonominės situacijos euro zonoje.

„Jeigu aplinkui situacija gerės, didesni žaidėjai matys galimybes čia investuoti, turiu mintyse bankinį sektorių, galime kažko tikėtis. Pasižvalgymų yra, bet kol kas jie labai atsargūs“, – liberalsąjūdiečių frakcijoje šią savaitę sakė V. Vasiliauskas.

Jis patikslino, kad Lietuvos finansinių paslaugų rinka domisi „nišinių paslaugų žaidėjai“.

„Lietuvos rinka yra sekli. Aišku, daug kas priklausys nuo ekonominės situacijos - jeigu ekonominis augimas stabilizuosis visoje euro zonoje (....) Mūsų rinka, kaip bežiūrėsi, yra auganti ir skolinimosi, ir pajamų konvergencijos prasme. Ji gali dominti išsivysčiusių šalių finansines institucijas“, – vėliau BNS sakė V. Vasiliauskas.

„Matyčiau mūsų galimybes kaip tranzitinės valstybės – kaip bazę investicijoms į Rytus. Tikėtis, kad sulauksime naujų didelių mažmeninės rinkos žaidėjų – vargu“, – pridūrė Lietuvos banko vadovas.

Pasak V. Vasiliausko, anksčiau į Lietuvą žvalgęsi Lenkijos bankai susidomėjimo neberodo.

„Kol kas signalų neturime. Jeigu bus kažkokie didesni verslo projektai, bus žiūrima į šią pusę“, – BNS sakė V. Vasiliauskas.

Anot jo, tas galioja ir galimoms investicijoms iš Kinijos, pavyzdžiui, jei būtų įgyvendinami dideli projektai Klaipėdos uoste.

„Jeigu bus dideli infrastruktūriniai projektai, tada galima tikėti ir jų bankų didesnio intereso. Prisiminkim, „Hitachi“ irgi galvojo ateiti su japonišku (finansavimu – BNS)“, – teigė V. Vasiliauskas.

Tačiau jis neatmetė galimybės, kad užsienio investicijos į Lietuvos finansų sektorių gali ateiti ir per kredito unijas.

„Dėl to aš ir kalbu apie kredito unijas, kurios turi būti stipresnės“, – posėdyje tvirtino V. Vasiliauskas.

Jis taip pat nurodė, kad į Latvijos „Citadele“ banką, kuris veikia ir Lietuvoje, investavęs JAV privatus fondas planuoja augimą.

„Turi jie didelių ambicijų čia augti. Galbūt perspektyvoje vyks kažkokia konsolidacija bankinėje srityje, turiu omenyje, tų mažųjų bankų. Jie tada užsiaugins raumenis konkurencinei kovai“, – BNS sakė V. Vasiliauskas.

Lietuvoje veikia 6 komerciniai bankai ir 7 užsienio bankų filialai. Didžioji šalies bankų sektoriaus priklauso Skandinavijos kapitalui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.