Verslas

2021.01.27 11:51

Pagalbos verslui fondas teiks paramą ir smulkiajam verslui

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.01.27 11:51

Trečiadienį vykusiame Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje, pristatydamas pagalbos smulkiajam ir vidutiniam verslui priemones, viceministras Vincas Jurgutis pranešė, jog atliekami tam tikri pakitimai, jog Pagalbos verslui fondas paramą teiktų ir smulkiajam verslui. Viceministras pristatė ir kitus paramos priemonių skyrimo kriterijus antrojo karantino Lietuvoje metu.

Beveik prieš dvi savaites Vyriausybė patvirtino tvarkos aprašą, kuriuo numatoma, kad nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės galės gauti subsidiją, jeigu jų pajamos krito bent 30 proc., vertinant nuo praėjusių metų lapkričio 1 dienos. Dėl tokios paramos verslininkai gali kreiptis jau nuo praėjusio trečiadienio, VMI paskelbus kvietimą.

Tuo metu, aptardamas papildomai planuojamas pagalbos priemones verslui, ekonomikos ir inovacijų viceministras akcentavo, kad jos daugiausiai bus orientuosos į labiausiai nukentėjusį verslą. Anot jo, šios priemonės susideda iš kelių blokų.

Visų pirma, subsidijos individualią veiklą vykdantiems asmenims šalia jau dabar šiems asmenims mokamų 260 eurų. Taip taip planuojama atnaujinta sektorinė priemonė, pavyzdžiui, kompensacija turgavietėms, kuri veikė per praėjusį karantiną. Vis dėlto, anot viceministro, vis dar svarstoma dėl jos dydžio. Trečias svarbus aspektas, anot V. Jurgučio, – papildomas subsidijų portfelis labiausiai nukentėjusiam smulkiajam ir vidutiniam verslui.

„Dabartinės subsidijos yra skirtos visiems, kuriems (apyvarta – LRT.lt) krito 30 proc., o ši priemonė būtų orientuota į tuos, kurių apyvarta krito ženkliai: verslui de facto teko užsidaryti ar jis balansuoja ant užsidarymo ribos, apyvartos yra susitraukusios 80–90 proc. Subsidija būtų skirta mažesniam ratui, bet būtų didesnė, skirta padengti tuos pastovius kaštus, kuriuos verslas patiria kiekvieną mėnesį nuomai, komunaliniams mokesčiams. [...] Iš esmės tai būtų kitokia alternatyva nuomos mokesčio kompensavimui, kuris buvo patvirtintas per pirmąjį karantiną“, – kalbėjo V. Jurgutis.

Planuojamos ir santykinai smulkios pagalbos priemonės, susijusios su turizmo sektoriumi, pridūrė viceministras.

„Planuojame kitą savaitę susitikti su turizmo sektoriaus įmonėmis, kad aptartume šią situaciją. [...] Priemonės yra horizontalios. Tai reiškia, kad visi sektoriai gali į jas pretenduoti, kai tų specifinių priemonių reikia, kai tam tikri dalykai nėra objektyviai padengiami, tarkime, keleivių grąžinimas, kai dėl karantino žmonės kažkur stringa“, – kaip pavyzdį pateikė V. Jurgutis.

Viceministras taip pat pabrėžė, kad Pagalbos verslui fondas finansinę pagalbą teiks ne tik nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusioms vidutinėms ir stambioms įmonėms, bet ir smulkiajam verslui.

„Daromi tam tikri aprašų pakeitimai, kad ir smulkesnės įmonės, tikrai ne mažos ir ne mikro, taip pat galėtų į šią paskolinę priemonę pretenduoti“, – pažymėjo jis.

Pagalbos verslui fondas Lietuvoje pradėjo veikti spalį. Jo paskirtis – teikti laikiną paramą nuo koronaviruso krizės nukentėjusioms vidutinėms ir stambioms šalies įmonėms.

Anot V. Jurgučio, ketvirtadienį visos planuojamos papildomos pagalbos priemonės bus aptariamos su socialiniais partneriais.

Populiariausi