Verslas

2016.04.08 17:18

Nauja Nacionalinės žemės tarnybos vadovė: pamačiau save tose pareigose

BNS2016.04.08 17:18

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo konkursą laimėjusi Daiva Mūrienė teigia, kad dalyvaudama valstybės tarnybos konkursuose, nesiekia pasinaudoti ryšiais. Nors jos tėvai yra pažįstami su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene, D. Mūrienė teigia, kad yra verta įstaigos vadovo dėl savo patirties ir kompetencijos.

„Gal banalus pasakymas, bet esu sąžiningas žmogus ir galiu tik tiek pasakyti – nei į vieną pareigybę eidama neieškau nesąmoningų kontaktų“, – BNS sakė D. Mūrienė, ketvirtadienį laimėjusi NŽT vadovo konkursą ir įveikusi kitus 6 kandidatus.

D. Mūrienė sakė, kad dalyvauti NŽT vadovo konkurse nusprendė, siekdama karjeros.

„Dėl karjeros ir, žinoma, turiu daug patirties toje srityje. Ta patirtis, kurią turiu, ir įgyta kompetencija atitinka reikalavimus. Policijos mokykloje (D. Mūrienė yra Policijos mokyklos prie Policijos departamento Logistikos skyriaus vedėja – BNS) turiu įgijusi vadovavimo, viešojo administravimo, vadybinės patirties, kuri yra susijusi (su NŽT vadovo pareigomis – BNS) ir yra reikalinga“, – kalbėjo D. Mūrienė.

38-erių D. Mūrienė nurodė, kad pirmoji jos darbotvarkė buvo Kauno apskrities viršininko administracijos Teisės departamento Žemėtvarkos skyriuje.

Apie konkursą moteris teigė sužinojusi, kai dirbdama Policijos mokykloje gaudavo pranešimus apie laisvas darbo vietas ir skelbiamus konkursus į valstybės tarnybą.

„Paskaičiau, pamačiau, kad atitinku reikalavimus ir pamačiau save tose pareigose“, – kalbėjo D. Mūrienė.

D. Mūrienės teigimu, pagrindinė jos užduotis, tapus NŽT vadove, bus tarnybos autoriteto atstatymas

„Matau, kad reikia atstatyti institucijos autoritetą visuomenės akyse, tiek darbuotojų, kurie ten dirbą, pasitikėjimą jiems suteikti, kad pamatytų, kad nėra taip, kaip dabar tai viešinama“, – sakė D. Mūrienė.

D. Mūrienės tėvas Regimantas Valiauskas yra Kėdainių rajono Gūdžiūnų seniūnas, o motina Zita Valiauskienė – savivaldybės kontrolierė. Tiesioginė jos vadovė yra buvusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, vadovavusi Kėdainių rajono savivaldybės administracijai ir buvusi rajono mere. Penktadienį ministrė BNS teigė pažįstanti D. Mūrienės tėvus, tačiau tvirtino nieko nežinanti apie NŽT konkurso nugalėtoją.

Savo tėvų santykių su V. Baltraitiene D. Mūrienė teigė nekomentuosianti, žemės ūkio ministrės sakė nepažįstanti.

„Pasakysiu, kad visuose darbuose, kuriuose dirbu ir kurias pareigas užėmiau, visus darbus atlikdavau kaip turi būti ir užsibrėžtus tikslus įgyvendinau, Esu atsakinga, kruopšti, išmanau teisinę bazę, kuri reglamentuoja valdymą, ir manau, kad žinau, ką darau ir kodėl“ , – tikino D. Mūrienė.

Naujo NŽT vadovo paieška paskelbta po to, kai sausį iš šių pareigų pasitraukė Daiva Gineikaitė, paaiškėjus, kad ji vairavo neblaivi ir bandė tai nuslėpti. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dar atlieka tyrimą dėl įtariamo bandymo nuslėpti D. Gineikaitės neblaivumą.

Šią savaitę STT pareiškė įtarimus dėl prekybos poveikiu buvusiam NŽT vadovės patarėjui „darbiečiui“ Gintarui Jonui Furmanavičiui. Jį į darbą priėmė D. Gineikaitė. G. Furmanavičiaus narystė partijoje buvo sustabdyta.

Žemės ūkio ministrė šią savaitę yra teigusi, kad NŽT būtinas apsivalymas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.