Verslas

2021.01.25 19:33

„Arvi“ įkūrėjas Vidmantas Kučinskas sieks asmeninio bankroto

LRT.lt, BNS2021.01.25 19:33

Į skolas įklimpęs „Arvi“ grupės įkūrėjas Vidmantas Kučinskas informavo kreditorius, kad per mėnesį kreipsis į teismą ir prašys iškelti jam asmeninio bankroto bylą. Tai jis pats patvirtino portalui 15min.lt.

Kreditoriams adresuotame laiške buvo pateikiama informacija apie V. Kučinsko ketinimą siekti asmeninio bankroto.

Apie Rusijoje sukčiavimu įtariamo V. Kučinsko sulaikymą Slovėnijoje pranešta liepos 24 dieną. Jis buvo sulaikytas Rusijos prašymu.

Anksčiau skelbta, kad iš V. Kučinsko Rusijos bankas „Alfa Bank“ per teismus bando atgauti maždaug 20 mln. eurų skolą. Banko advokatas yra sakęs, kad verslininkas kaltinamas sąmoningai pateikęs bankui klaidinančią informaciją apie Kaliningrade veikusios jo valdomos trąšų gamybos įmonės „Arvi NPK“ finansinę situaciją.

Banko advokatas, „Sorainen“ partneris Laurynas Lukošiūnas yra teigęs, kad bendra „Arvi“ grupės įsiskolinimų suma tarptautiniams kreditoriams gali siekti daugiau kaip 40 mln. eurų.

Rugpjūčio pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra kreipėsi į Slovėniją dėl V. Kučinsko perdavimo Lietuvai, nes Kauno apygardos prokuratūra vykdė ikiteisminį tyrimą, kuris buvo nutrauktas prieš Kalėdas. Šį sprendimą kreditoriai teigia skųsiantys.