Verslas

2021.01.25 18:39

Grožio specialistai laukia atlaisvinimų: yra daug neadekvatumo – kur skaičiavimai, kiek yra susirgimų šiame sektoriuje?

muziejų atstovai skelbia esą pasiruošę
Reda Gilytė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.25 18:39

Siekiant sumažinti COVID-19 plitimą, Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo Vyriausybei pratęsti šalyje paskelbtą karantiną iki kovo pradžios. Jei sergamumas COVID-19 mažės, pirmadienį gali būti svarstoma kai kuriuos ribojimus atšaukti. Grožio sektorius tikisi, kad sulauks atlaisvinimų jau netrukus, apie pasirengimą priimti lankytojus skelbia ir muziejų atstovai.

Vis dar užverta dauguma parduotuvių, sporto klubų, grožio salonų – sugriežtintas karantinas Lietuvoje tęsiasi nuo gruodžio vidurio. Gyventojai svarsto – laikas jau būtų kai kuriuos verslus atverti.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlo jau vasarį atlaisvinti smulkųjį verslą, paslaugų sektorių. Parlamentaro teigimu, šiuo metu dalis paslaugas teikiančių žmonių savo veikla užsiima paslapčia ir tokiu būdu kyla dar didesnė rizika užsikrėsti.

Žinios. Lietuva atsilieka nuo keliamo tikslo vasarą paskiepyti 70 proc. gyventojų

„Siūlom ypač mažoms įmonėms atnaujinti prekybą, ypač toms, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko, nes jokia logika nepaaiškinsit, kodėl galima įeiti į prekybos centrą, bet negalima įeit į mažą parduotuvėlę, ypač regione, kur ir taip nebūna žmonių“, – sako buvęs sveikatos apsaugos ministras.

Šiuo metu šimtui tūkstančių gyventojų tenka 527 užsikrėtimo atvejai. Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, situacija šiek tiek gerėja, tačiau pats mažėjimo pagreitis sulėtėjęs. Siūloma Vyriausybei pratęsti karantino galiojimą dar mėnesiui – iki vasario 28-osios. Visi atlaisvinimai, sveikatos apsaugos ministro teigimu, priklausys nuo susirgimų skaičiaus.

Anot grožio specialistų asociacijos, šis sektorius darbą galėtų pradėti nors tuoj pat. Didžiausią nerimą jiems kelia aiškumo trūkumas.

„Tikiuosi, kad bus peržiūrėti visi algoritmai, visi scenarijai subraižyti, kad būtų atlaisvintas grožio sektorius, kadangi dabar yra daug neadekvatumo. Kur yra skaičiavimai, kiek yra susirgimų, kur įvykę grožio sektoriuje?“ – svarsto kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė siūlo, kad kirpyklos galėtų būti vienos pirmųjų, kam būtų taikomas atlaisvinimas. Taip pat būtų siūloma leisti veikti centrams, teikiantiems lauko slidinėjimo paslaugas. Ministrė pritartų atverti ir parduotuves, turinčias tiesioginį įėjimą iš lauko. Šias mintis palaiko Prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė.

„Turbūt nėra pats rizikingiausias kontaktas, nes jis yra trumpas ir per atstumą, kasininkės tarp sienelių ir pirkėjų neįleidžiama tiek daug, kad jie ten tarpusavyje būtų labai glaudžiai vienas kito“, – sako R. Vainienė.

Italija praėjusią savaitę leido atidaryti muziejus vadinamosiose geltonosiose zonose, kur mažiausiai užsikrėtimų. Pavyzdžiui, Florencijoje jau galima aplankyti kai kurias parodas. Lietuvos muziejų asociacijos vadovas teigia, kad muziejai Lietuvoje taip pat galėtų kuo greičiau atverti duris.

„Bent jau stabilizavosi mūsų pandeminė situacija, kuri leidžia muziejams priimti lankytojus. Mes esam tam pasiruošę. Visų pirma turiu omenyje, kad mūsų ekspozicijos ir parodos ir parodinės erdvės yra aiškiai apibrėžtos, mes turime galimybę kontroliuoti ten pakliūnančių žmonių srautus“, – tikina muziejų asociacijos pirmininkas Raimundas Balza.

Vyriausybė galutinai dėl karantino atlaisvinimų planuoja apsispręsti kitą trečiadienį.