Naujienų srautas

Verslas2016.04.06 19:27

Vengrija grąžino skolą savo kreditoriams

ELTA 2016.04.06 19:27

Trečiadienį Vengrijos centrinis bankas pranešė, kad šalis yra visiškai atsiskaičiusi už kelių milijardų eurų paramą, kurią iš tarptautinių kreditorių gavo 2008 metais. Lėšos buvo skirtos finansų krizės metu gaivinti smunkančią šalies ekonomiką. Apie tai praneša „EUbusiness“.

„Pagaliau mums išaušo džiugi diena – baigėme ilgą ir sudėtingą laikotarpį“, – kalbėjo šalies ekonomikos ministras Mihaly Varga žurnalistams Budapešte.

Europos Sąjungos narė buvo priversta pasiskolinti maždaug 20 mlrd. eurų iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF), Europos Sąjungos ir Pasaulio banko po to, kai finansų krizės piko metu neteko prieigos prie vertybinių popierių rinkos.

Vis dėlto per ketverius pastaruosius metus šalies ekonomikos augimas buvo stabilus, infliacijos ir palūkanų normų lygiai smuko iki rekordinių žemumų. 2010-aisiais į valdžią atėjus dešiniųjų pažiūrų premjerui Viktorui Orbanui, sumažėjo ir vyriausybės skola bei biudžeto deficitas. Po tokių pokyčių, pasak M. Vargos, Vengrija jau praėjusią savaitę sugebėjo sumokėti paskutinę 1,5 mlrd. eurų įmoką, kurią buvo skolinga ES.

2013-aisiais, t. y. anksčiau, nei baigėsi galutinis terminas, šalis jau buvo išmokėjusi 12,5 mlrd. eurų skolos dalį TVF.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi